Морське Око – найвище розташоване озеро в Татрах, в Долині Рибного Потоку, на висоті 1395 метрів над рівнем моря. Його глибина 51,8 метрів. І лише взимку, коли озеро замерзає на цілих вісім місяців, його можна перейти від берега і до берега. Найглибше озеро перетворюється на зимову ковзанку. Ось чому озеро манить туристів , як в літку так і взимку. Воно прекрасне у всі пори року.
. . . .
Щоб потрапити до Морського ока, треба їхати до відомого курорту Закопане у Польщі, звідти їдуть автобуси до початку туристичного маршруту на Морське око. Далі до озера туристи йдуть пішки 10 кілометрів в одну сторону. Але, якщо ви бережете ноги, то можете скористатися туристичними кінними екіпажами, які відвозять мандрівників до озера кожних 20 хвилин.
. . . .
Пройти шлях Татрами пішки, щоб побачити Морське Око, варте такої дороги для витривалих. Перед вами відкривається царство криги і снігу. Над озером височіють Татри, тому сонце на цілих вісім місяців не зігріє плесо озера. До квітня місяця, сонячні промені не піднімуться над горами, і не освітлять Морського Ока. Вони будуть лише танцювати довкола корони гір.
Зима – унікальна пора, щоб відвідати Морське око. Бо тільки взимку озеро можна перейти пішки від берега і до берега. І, навіть, страшно усвідомити, що під ногами крига, а під нею глибина понад 50 метрів. Морське око замерзає, і крига під ногами має товщину одного метра, тому ходити озером взимку – безпечно.
З Морським Оком пов’язано багато гуральських легенд. Наприклад, одна з них твердить, що озеро взагалі немає дна, і є під землею поєднане з Адріатичним морем. Це начебто підтверджує той факт, що в озері колись знайшли пляшку та скриньку з коштовностями, які були загублені в Адріатичному морі. Правда це чи легенда – зараз не скаже ніхто. Але Морське Око сформувалося в льодовиковий період. В скалах утворилася миска, яка наповнилася водою. Озеро має на поверхні 34 гектари площі і 862 метри довжини, а ширина складає 568 метрів. Перша згадка про озеро походить з 1575 року. В 1637 році король Владислав IV віддав озеро в приватну власність.
У XVIII столітті за право володіти озером сперечалася Галичина та Угорщина. Зараз озеро є у державній власності. Для туристів Морське Око було відкрите на початку XX століття. Тут до сьогодні збереглися два дерев’яні будинки для туристів з початку минулого століття, які є пам’ятками історії. Над Морським Оком працює триповерховий хостел, де діє музей Морського ока, а також тут можна з’їсти гарячих гуральських страв та випити запашного чаю з гірських трав.