Морське Око - найгарніше озеро Європи. Чому варто їхати взимку

morskie.jpg (94.37 Kb)

Морське Око - найвище розташоване озеро в Татрах, в Долині Рибного Потоку, на висоті 1395 метрів над рівнем моря. Його глибина 51,8 метрів. І лише в зимі, коли озеро замерзає на цілих вісім місяців, його можна перейти від берега і до берега. Найглибше озеро перетворюється на зимову ковзанку. Ось чому озеро манить туристів , як в літку так і взимку. Воно прекрасне у всі пори року.

morske_oko.jpg (97.77 Kb)

Щоб потрапити до Морського ока, треба їхати до відомого курорту Закопане у Польщі, звідти їдуть автобуси до початку туристичного маршруту на Морське око. Далі до озера туристи йдуть пішки 10 кілометрів в одну сторону. Але, якщо ви бережете ноги, то можете скористатися туристичними кінними екіпажами, які відвозять мандрівників до озера кожних 20 хвилин.

oko3.jpg (114.42 Kb)

Пройти шлях Татрами пішки, щоб побачити Морське Око, варте такої дороги для витривалих. Перед вами відкривається царство криги і снігу. Над озером височіють Татри, тому сонце на цілих вісім місяців не зігріє плесо озера. До квітня місяця, сонячні промені не піднімуться над горами, і не освітлять Морського Ока. Вони будуть лише танцювати довкола корони гір. Зима – унікальна пора, щоб відвідати Морське око. Бо тільки взимку озеро можна перейти пішки від берега і до берега. І, навіть, страшно усвідомити, що під ногами крига, а під нею глибина понад 50 метрів. Морське око замерзає, і крига під ногами має товщину одного метра, тому ходити озером взимку – безпечно.

oko2.jpg (96.9 Kb)

З Морським Оком пов’язано багато гуральських легенд. Наприклад, одна з них твердить, що озеро взагалі немає дна, і є під землею поєднане з Адріатичним морем. Це начебто підтверджує той факт, що в озері колись знайшли пляшку та скриньку з коштовностями, які були загублені в Адріатичному морі. Правда це чи легенда – зараз не скаже ніхто. Але Морське Око сформувалося в льодовиковий період. В скалах утворилася миска, яка наповнилася водою. Озеро має на поверхні 34 гектари площі і 862 метри довжини, а ширина складає 568 метрів. Перша згадка про озеро походить з 1575 року. В 1637 році король Владислав IV віддав озеро в приватну власність.

schronisko.jpg (114.11 Kb)

У XVIII столітті за право володіти озером сперечалася Галичина та Угорщина. Зараз озеро є у державній власності. Для туристів Морське Око було відкрите на початку XX століття. Тут до сьогодні збереглися два дерев’яні будинки для туристів з початку минулого століття, які є пам’ятками історії. Над Морським Оком працює триповерховий хостел, де діє музей Морського ока, а також тут можна з’їсти гарячих гуральських страв та випити запашного чаю з гірських трав.