Замость – одне з найвідоміших і найпопулярніших місць для туристів з цілої Польщі та Європи. Замость – це приклад ідеального міста збудованого за всіма правилами трактатів Ренесансу, італійським архітектором Бернардо Морандо для канцлера Яна Замойського. Великий митець та інтелектуаліст 16 століття створили витвір свого життя – неповторне місто, яке немов людський організм поєднало в собі красу та функційність.
Площа Ринок у Замості
Великий ринок вражає своїми розмірами 100 x 100 та надзвичайної краси старими міщанськими кам’яницями. Фасади будинків прикрашають багато оздоблені атики, а внизу по периметру площі тягнеться галерея з арковим портиком. Ряд вірменських будинків звінчані з будинком Ратуші висота її вежі має 51 метр. Все це створює північну стіну площі Ринок. Під центром пролягає місто підземне. На південь і північ від головної площі пролягаю менші ринки: Сольний та Водний. Поруч з магнацьким палацом є вулиця Гродзька, на якій височіють три величні будівлі: Замойська академія, Арсенал, та Колегіата.
Колегіата. Кафедральний собор
Був збудований у XVI столітті. Головний храм ренесансного міста, в середині якого шедеври італійських митців художників. Поруч з костелом височіє барокова дзвіниця з оглядовим пунктом на панорами міста. В середині є три старовинні дзвони 1662 року, це найстаріші дзвони у Польщі.
Арсенал і фортеця
Місто було оточене фортецею, що складалася з семи бастіонів та трьох брам.: Люблінської, Щебженської і Львівської. Фортецю в Замості не зміг здобути в штурмі ніхто, ні козаки, ні татари, ні шведи під час потопу.
Кафедральна гора
Сюди треба їхати, щоб шукати історію галицьких князів. Холм, або Хелм. У першій половині тринадцятого століття, став столицею Галицько –Волинського князівства. Кзянь Данило збудував на цьому місці Кафедральний собор і княжий град. Після завоювання Казимиром Великим, тодішній Хелм входить до складу Польщі, і стає столицею Холмської землі. Мури з XV століття збереглися до нині, як і могила Короля Данила, яка знаходиться у Холмі.