Буває й таке, що поки немає можливості поїхати в подорож за кордон, але не варто засмучуватись. В Україні повно місць, які дуже схожі на знамениті зарубіжні курорти. Виявляється, на території нашої немовірної та багатогранної України, розташовано безліч заморських країн. Тож, розпочинаємо подорож місцями України, які мають аналоги за кордоном.
Чернівці = Прага
Чернівці
Прага
Як же ж тут красиво, в Празі. Неймовірної краси архітектурні пам’ятки, величні замки, прекрасні кольорові вулички… Вся краса старовинної Європи втілилася в них. Але зачекайте, ми ж в Чернівцях! Місто чарує вже з самого приїзду – створюється відчуття, що Ви перемістилися на кілька століть назад. Це пробуджує бажання скоріше побачити все, що знаходить в місті. А воно Вас точно не розчарує! У першу чергу, рекомендуємо прогулятися вулицею Ольги Кобилянської. Це справжня гордість міста, яку раніше населяли самі знатні вельможі. Згідно з легендою, вулицю навіть підмітали букетами троянд!
Наступне, що необхідно побачити в Чернівцях – це національний університет. Один з найстаріших в Україні, між іншим. Зовні він нагадує найвідоміші європейські університети: Кембридж, Сорбонну і т.д.
Побувавши у Чернівцях, не можна обділити увагою величні ратуші і собори з фресками. Адже, завдяки історичному впливу Австро-Угорщини їх тут величезна безліч! Також не забудьте відвідати величезну центральну площу турецького колодязя і подивитися на оригінальний будинок-корабель.
Млини в Водяниках (Черкащина) = Кіндердайкські вітряки (Нідерланди)
Млини в Водяниках
Кіндердайкські вітряки
Млини розташовані в селі Водяники, а село – в Черкаській області. Ці дерев’яні українські конструкції подобні до старовинних вітряних конструкцій, що прикрашають голландське село Кіндердайк. Щоправда, до голландських млинів туристи їздять весь рік, їх вабить і те, що вони досить старі: побудовані в 1738-1740 роках. А до українських млинів приїжджають лишень взимку, і то завдяки гірськолижному курорту. Але Ви не пропустіть можливості побачити аналог знаметим Кіндердайкським вітрякам в Україні.
Вилкове = Венеція
Вилкове
Венеція
Приїжджаючи в Вилкове, Ви відвідаєте єдине в Україні – унікальне місто на воді, яке знаходиться в дельті Дунаю, однієї з найбільших річок в Європі. Насолодіться незайманою природою дунайських плавнів, адже саме тут Вас чекають незабутні враження …
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Так що, для тих, хто поки що не зібрав грошей на Італію, пропонуємо помилуватися нашою, «Українською Венецією». Саме тут природа й люди живуть поруч, а увечері можна взяти пляшечку домашнього вина, присісти на березі Дунаю й просто відпочивати, а от пейзажі не гірші італьйських.
Маленьке місто Вилкове: і назва непримітна, і на карті майже непомітне, і населення всього кілька тисяч. Але є тут одне «але». Замість звичних вуличок і тротуарів – канали, шириною кілька метрів, якими місцеві плавають на українських «гондолах». І варто відмітити, що повітря тут чистіше і свіжіше, на відміну від характерного для Венеції запаху цвілі.
Плебанівський віадук (Тернопільщина) = Віадук Гленфіннан ( Шотландія)
Плебанівський віадук
Віадук Гленфіннан
Віадук — це міст на високих опорах через глибокий яр або ущелину. Пам’ятаєте, як у фільмі «Гаррі Поттер» головні герої їхали в Хогвартс через залізничний віадук? То був шотландський міст (село Гленфіннан).
Уявіть соіб, що схожий віадук є в Україні! У Тернопільській області, в селі Плебанівка. Цікаво, що український, айстро-угорці побудували за один рік (1896), а шотландці старалися над схожою конструкцією аж чотири роки.
Тернопільський віадук має 9 арок з натурального каменю. Небачена краса! Радимо з’їздити!
Алея сакур (Ужгород) = Японія
Алея сакур (Ужгород)
Японія
От дивина! Наприкінці квітня Ужгород перетворюється на справжній райський сад, адже починає цвісти екзотична японська вишня − сакура. Ці дерева ростуть лише в Японії, кількох штатах Америки та у нас на Закарпатті. Правда ж чудово?
Щороку, щоб побачити красиве природне явище, в Ужгород з’їжджаються тисячі туристів. Пік цвітіння, коли гілки сакури вкриваються пишними рожевими квітами − неймовірно захоплююче явище.
А якщо Ви відвідаєте вулиці Довженка та Ракоці, побачите ще більш хвилюючу картину – тут разом з сакурами розпускаються білі і фіолетові магнолії.
Райська Бакота (Хмельниччина) = Коннемара (Ірландія)
Райська Бакота
Коннемара
Хмельниччина – це не лише найбільший у Східній Європі речовий ринок. Побувавши в Хмельницькій області, Ви немов би перетнете океан! Коли доберетеся до маленького села Бакота, перед Вашими очима ніби постануть прекрасні зелені пагорби Ірландії з скелястим рельєфом, на які приїздять дивитися сотні туристів. З висоти відкривається чарівний пейзаж на блискучу водну гладь. І все це на Хмельниччині, тому зовсім не варто подорожувати аж в Ірландію.
Крім мальовничого виду на Дністер, це містечко має ще одну особливість – його немає на карті. Село зникло в результаті діяльності людей. При побудові Дністровської ГАЕС село було затоплене, в тому числі з його архітектурними пам’ятками.
Тепер цю назву умовно носить берег уздовж Дністра, де збереглися руїни колись величного монастиря. Знайти це містечко можна в 50 км на схід від Кам’янця-Подільського. Здається, що якщо і жив Бог на землі, то в цих білих келіях, а якщо пив воду – то з цілющих джерел Бакоти.
Село оточено скелями, які захищають береги затоки від вітру. Сонця і літа в Бакоті завжди більше, ніж у будь-якому іншому місці Західної України, тому тутешні мешканці досить часто називають її лагідно – “Наше море”.
Читайте також – Відпочинок на Бакоті: намети, пляжі, кораблі
Аккерманська фортеця (Одещина) = замок Конві (Великобританія)
Аккерманська фортеця
Замок Конві
Одеська область, місто Білгород-Дністровський – саме тут знаходиться фортеця, яку побудували ще XIII столітті, і яка також має насичену на подію історію. Цьому, безумовно, сприяло розташування – скелястий берег Дністровського лиману. Майже три століття це був один із найважливіших і найпотужніших оплотів Османської імперії в Північному Причорномор’ї.
До речі, ця фортеця – найбільша в Україні і дуже схожа на замок в Конві, Уельс, Великобританія.
Далі буде…