Аналоги заморських курортів в Україні. Частина 2

analogi_kurortiv2

Задоволення у Вас буде на найвищому рівні, а гаманець без проблем переживе подорож по запропонованих місцях. І головне, Вас буде переповнювати гордість за те, що саме ці мальовничі місця, розташовані в Україні, але за своєю неймовірною красою мають аналоги за кордоном. Тож, продовжуємо говорити про українські місця відпочинку, які зовсім не поступаються заморським курортам.

Долина нарцисів (Закарпаття) = Кекенгоф – парк нарцисів (Нідерланди)

Долина нарцисів

dolina_narcisiv_analog

Кекенгоф

kekenhof_analog

Щорічно в Нідерланди з’їжджаються мільйони туристів, щоб помилуватися знаменитим голландським парком нарцисів. А чи знаєте Ви, що в мальовничому Закарпатті Вас чекає ще більш ефектне видовище?

Цвітіння нарцисів – унікальне явище та жива легенда Закарпаття. За 4 км від Хуста розташована долина вузьколистого нарциса – найбільше місце скупчення рідкісних квітів у Європі. Лише раз у рік – у травні – можна спостерігати цю красу. На початку травня тут буквально за одну ніч відбувається справжнє диво – величезний зелений простір укривається сліпучо білосніжним цвітінням нарцисів.

У заповіднику площею 257 га росте понад 500 видів рослин, 15 із яких занесені до Червоної Книги. Понад 170 га займають нарцисові поля.

Місцеві пояснюють це прекрасне явище не менш романтичною історією. Оповідає ця легенда про кохання княжої доньки Русі і простого гончара Іванка. За легендою, якось раз у знак своїх ніжних почуттів хлопець подарував коханій вазу з намальованим нарцисом. Дізнавшись про це, князь сильно розсердився і скинув подарунок з високої гори вниз. Розлетілася ваза сотнею дрібних шматочків, а коли зійшло сонце – всі побачили – поляна «розцвіла» білим килимом з нарцисів.

Асканія Нова (Херсонщина) = Танзанія (Африка)

Асканія Нова

askaniya_nova_analog

Танзанія

tanzaniya_analog

Якщо Ви давно мріяли вирушити на справжнє африканське сафарі, зовсім не потрібно летіти на інший материк у пошуках екзотичної фауни. Поблизу міста Каховка, що знаходиться в 100 км від Херсона, розкинула свої простори територія заповідника Асканія Нова.

Цілинний степ „Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг.

Це унікальний куточок незайманої природи, де у вільних умовах проживають дивовижні для наших країв птахи і тварини. Кого тут тільки не зустріти: верблюди, зебри, фламінго, антилопи, лами, степові орли, коні, журавлі, бізони, буйволи, сайгаки… Такого тісного контакту зі світом фауни Вам не знайти навіть у зоопарку.

Замок Паланок (Закарпатська область) = Замок Бурггаузен (Німеччина)

Замок Паланок

zamok_palanok_analog

Замок Бурггаузен

zamok_burghauzen_analog

Паланок – саме так прозвали Мукачівський замок. Відомий він тим, що має на пару століть старшого європейського близнюка – замок Бурггаузен. Про останній є згадки ще у XI сторіччі. І хоч в Бургхаузена історія багата і довга, але замок Паланок має не менш насичений літопис. Колись він був королівською резиденцією і князівськими хоромами, згодом – австрійським форпостом. Вражає, чи не так?

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Озеро Синевир (Міжгір’я) = Зелене озеро (Австрія)

Озеро Синевир

ozero_sinevir_analog

Зелене озеро

zelene_ozero_analog

Як же побувати в Карпатах і не побачити Синевирське озеро? Адже воно є найкрасивішим озером в Україні та родзинкою Українських Карпат. Ця найбільша водойма Українських Карпат, розташована у верхів’ях річки Тереблі, в наймальовничішому регіоні Закарпаття – Міжгір’ї.

Бурхливі річки і гірські озера, безкрайні поля огорнуті легким серпанком з ледь чутними гуцульськими мелодіями – тут справді чарівний вигляд незайманої природи.

Назву водойми місцеві жителі пояснюють однією красивою легендою – про графську доньку на ім’я Синь. Гуляючи якось раз карпатськими просторами, зустріла дівчина пастуха – Вира. Молоді люди полюбили одне одного і стали таємно зустрічатися. Дізнавшись про це, суворий граф був невблаганний: він наказав скинути пастуха зі скелі. Довго плакала Синь. Настільки довго, що й виплакала ціле озеро. Легенди легендами, але є щось чарівне в цьому куточку природи. Вода в джерелі настільки чиста, що навіть на найбільшій глибині можна побачити дно! А навколо – сосни, ялиці, буки… Не дарма це місце називають «перлиною Карпат».

Звичайно ж неймовірне видовище величавих гір, красивих пейзажів, Ви, без сумнівів, знайдете і в Альпах. Зелене озеро, яке розташоване в Австрії однозначно вразить Вас. Проте в Карпатах Вас чекає щось зовсім особливе: починаючи з незайманої природи, закінчуючи дивовижною гостинністю місцевих жителів. Виникає питання: «Навіщо ж тоді платити більше?»

Буцький каньйон (Черкащина) = Річка Верзаска (Швейцарія)

Буцький каньйон

buckii_kanion_analog

Річка Верзаска

richka_verzaska_analog

Варто також вирушити у подорож в Черкаську область. В районі села Буки є одне райське містечко, яке українці вже давно прозвали «маленькою Швейцарією». А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич. Цей пейзаж на диво нагадує норвезький фіорд! Найбільш прекрасним Буцький каньйон постає саме в травні коли все довкола покривається яскраво-зеленим різнотрав’ям і прикрашається дикими тюльпанами.

Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі, Ви побачите руїни старовинного млина, побудованого ще в ХІХ столітті. Тут багато рівнинних майданчиків для пікніків, тому якщо у Вас є намет – сміливо беріть його з собою.

Олешківські піски (Херсонщина)= Вахіба (Близький Схід)

Олешківські піски

oleshkivsk_pfski_analog

Вахіба

pustel_vahiba_analog

Це місце часто, перебільшуючи, називають “українською Сахарою”, хоча по суті Олешківські піски не пустеля. Але 1612 з 2100 км² площі заповідника справді покрито барханами. З’явилися Олешківські піски відносно недавно, в XVIII-XIX століттях, коли великі стада худоби прорідили, а місцями знищили рослинний покрив. Зараз це другий за величиною піщаний масив Європи.

Подібну місцевість можна зустріти на Близькому Сході в султанаті Оман. Піщана пустеля Рамлат-ель-Вахіба стала домом для кількох тисяч бедуїнів. Люди живуть тут в очеретяних хатинах і повстяних шатрах. Вирушайте в подорож і побачте все на власні очі!

Джуринський водоспад (Тернопільщина)= Ніагарський водоспад (Нью-Йорк)

Джуринський водоспад

dzhurinskii_vodospad_analogi

Ніагарський водоспад

niagarskii_vodospad_analogi

Знаєте, що є спільного у Тернопільської області зі штатом Нью-Йорк? Це наявність величного водоспаду. Однак, наш Джуринський водоспад донині залишається в тіні свого більш знаменитого аналога – Ніагарського водоспаду. Але, побувавши в маленькому селі Нирків, Ви зрозумієте, що це зовсім незаслужено. Дістатися туди досить складно: громадський транспорт практично не заїжджає в таку глибинку, а ось на автомобілі можна, але такий шлях подолати точно варто заради чудових пейзажів!

Це один з найбільших українських водоспадів: цілих 16 метрів бурхливої гірської води, яка з шумом прокладає собі дорогу. Через потік вимощений невеликий місток, а зовсім поруч розташувалися руїни Чорногородського замку, тому ефектні фотографії для соцмереж – гарантовані. І Ваші друзі будуть заздрити Вам, думаючи, що Ви поїхали десь далеко за кордон. Якщо Ви все-таки вирішите вибратися в цю частину України, рекомендуємо Вам захопити з собою намети та купальні костюми – звідси точно не захочеться їхати як мінімум кілька днів.

Заліщики (Тернопільщина)= Сааршляйфе (Німеччина

)

Заліщики

zalisziki_analog

Сааршляйфе

saarshlyaife_analog

Але не поспішайте покидати Тернопільську область. Цей регіон умістив в собі ще одне мальовниче містечко – село Заліщики. З усіх боків круглий клаптик землі оточений річкою Дністер, а на сушу веде лише невеликий міст. Такий собі півострів прямо в «серці» України – в 120 км від Тернополя! Але панорамний вигляд – це ще не все, чим можуть похвалитися Заліщики. У самому місті також є на що подивитися.

Довгий час це місце знаходилося під протекторатом Польщі, якій воно і зобов’язане своєю прекрасною архітектурою: старовинним костелом Щепанова, величним маєтком князя Понятовського, церквою Св. Трійці.

Чим Заліщики заслужили місце в нашому списку українських курортів з заморськими аналогами? Справа в тому, що це маленьке село разюче нагадує один з куточків Німеччини під хитромудрою назвою Сааршляйфе: тут річка Саар огинає зелений пагорб села Оршольц – так, як і в Заліщиках.

Ось так красиво і неймовірно цікаво можна відпочити в Україні. І зовсім не потрібно вирушати за кордон, адже аналогів заморських курортів у нас на Батьківщині вдосталь.