Все про безвізові подорожі для українців

bezviz_golovna

З минулого року для мандрівок вже не потрібно збирати великий пакет документів і нервувати стосовно того, чи видадуть Вам візу чи ні, адже саме у 2017 для українців утвердили безвізовий режим з країнами ЄС.

Наразі громадяни України користуються закордонними паспортами двох зразків: звичайним та біометричним. Саме від типу паспорта і залежатиме чи зможете Ви відвідувати Європу без візи.

Біометричний закордонний паспорт

biometrichnii_pasport

Якщо під час виготовлення закордонного паспорта Ви здавали біометричні дані (відбитки пальців та цифрове фото), то віза Вам буде не потрібною для в’їзду в країни Євросоюзу.

Звичайний закордонний паспорт

zvichainii_pasport

Для людей, які мають звичайний закордонний паспорт (не біометричний), ситуація жодним чином не змінилась. Поїхати до Європи зі звичайним паспортом можна лише за наявності візи. Спершу потрібно буде зібрати пакет необхідних для візи документів, проплатити платежі, подати документи на розгляд та дочекатись рішення (від 8 робочих днів).

Якщо ж Ви все-таки хочете одразу скористатись можливістю поїхати до Європи без візи – потрібно завчасно виготовити біометричний закордонний паспорт.

Ми зібрали список країн, для в’їзду в які Вам не знадобиться віза, а також країни, віза в які оформлюється за декілька хвилин вже при в’їзді в країну. Детальніше в списку країни, які затвердили безвізовий режим з Україною і для в’їзду вимагають тільки закордонний паспорт.

kraini_bezviz

Країни, що стали доступними з того моменту, як безвіз почав діяти: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

Країни, що входять в Євросоюз, але не в шенгенську зону: Болгарія, Румунія, Кіпр, Хорватія.

Куди можна поїхати без візи терміном на 90 днів: Аргентина, Албанія, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Бразилія, Гаїті, Грузія, Гватемала, Гондурас, Гренада, Домініканська республіка, Ізраїль, Казахстан, Коста-Ріка, Киргизія, Македонія, Молдова, Монголія, Намібія, Панама, Парагвай, Перу, Росія, Сальвадор, Таджикистан, Узбекистан, Чорногорія, Чилі, Еквадор.

При в’їзді в деякі країни Вам необхідно заповнити міграційну карту (в деяких країнах вона платна – 5-10 $) і зберігати її до кінця подорожі.

Не слід забувати про країни які ворогують, наприклад Азербайджан та Вірменія (із вірменським штампом у паспорті є вірогідність, що Вас не пустять в Азербайджан). При в’їзді в Ізраїль, навіть при наявності у Вас потрібних документів і сплат всіх зборів в аеропорту, можуть виникнути труднощі, якщо у закордонному паспорті є візові відмітки мусульманських країн, як Сирії, Ірану, Лівії. Водночас, наявність ізраїльського штампа може ускладнити Вашу поїздку в мусульманські країни ( Іран, Сирія, Пакистан, Кувейт, Саудівська Аравія, Малайзія, Лівія, Ліван).

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Окрім безвізових країн, є низка країн, полетіти в які Ви можете без візи, а отримати бажану наліпку в паспорті просто в аеропорту після прибуття (visa on arrival). Віза робиться декілька хвилин при наявності у Вас потрібних документів. Зазвичай, в аеропорту видають візу до 30 днів.

viza_v_aeroportu

Держави, візи в які виходять прямо в аеропорту: Австралія, Аоминь (Макао) (до 30 днів), Бангладеш, Барбадос (до 28 днів), Бахрейн, Бенін (до 30 днів), Болівія, Буркіна-Фасо, Східний Тимор (до 30 днів), В’єтнам (до 90 днів), Гамбія, Джібуті (до 30 днів), Домініка (до 21 дня), Замбія (до 30 днів), Йорданія (до 30 днів), Іран, Камбоджа, Кабо-Верде (до 30 днів), Коморські острови, Лаос, Ліван (до 30 днів), Маврикій (до 60 днів), Мадагаскар (до 90 днів), Малаві, Мальдіви (до 30 днів), Непал (до 90 днів), Пакистан, Руанда, Сент-Вінсент і Гренадіни (до 30 днів), Північний Кіпр, Сирія (до 15 днів), Того, Тонга, Тувалу, Танзанія (до 90 днів), Таїланд (до 15 днів), Уганда, Фіджі (до 90 днів), Південний Судан.

Існує також можливість оформити візу онлайн. Про це далі.

viza_onlain

Оформити візу онлайн не так вже й складно. Головне – зробити це вчасно. Так, наприклад, для оформлення єгипетської візи онлайн, потрібно подати онлайн-заявку протягом 90 днів до дати в’їзду.

У заявника повинен бути закордонний паспорт, дійсний протягом восьми місяців з дати прибуття до країни, електронна копія паспорта для завантаження при подачі заяви на сайті, документи, що підтверджують мету і терміни планованої поїздки, зворотні квитки і платіжна банківська картка.

Після заповнення необхідних форм і онлайн-оплати консульського збору, заявник отримує копію електронної візи електронною поштою. Документ необхідно роздрукувати і після прибуття пред’явити представникам прикордонного контролю Єгипту.

Підсумуємо. Впровадження безвізового режиму ЄС з Україною зовсім не означає вільний перетин кордону: Тому, потрібно пам’ятати наступне:

  • Виготовлення біометричного паспорта: якщо Ви вирішили виготовити біометричний паспорт – потрібно його виготовляти завчасно. Без біометричного паспорту не можливо перетнути кордон без візи взагалі.
  • Потрібна наявність необхідних документів для безвізового режиму на кордоні . Якщо будуть сумніви чи не буде документів, якими можна підтвердити мету чи Ваша мета буде підозрілою – Вас можуть не пропустити.
  • Фінансове підтвердження. В ЄС не чекають, тих хто не має змоги покрити свої можливі витрати. Тому потрібно мати змогу довести, що кошти у Вас є.

Вдалих мандрівок!