Продовжуємо говорити про те як правильно підготуватися до походу. У попередній частині статті ми з Вами вже дізналися, яке спорядження та одяг будуть доречними для походу. Далі ми погоримо про харчування, ліки та засоби особистої гігієни.
ХАРЧУВАННЯ
Продукти
Якщо на Вашому шляху будуть зустрічатися населені пункти або магазини – це безсумнівно полегшує Вам задачу. Але як бути, якщо Ви відправляєтеся подорожувати по ненаселеній місцевості? Яку їжу взяти в похід?
Тож, проблема того, яку їжу взяти в похід, завжди є нагальною для туриста-початківця. Насправді, все набагато простіше: не потрібно запасатися швидкопсувними продуктами, а ось консерви – саме те, що потрібно.
Звичайно ж, про їжу домашнього приготування доведеться на якийсь час забути, адже їй на зміну прийдуть продукти, багаті вуглеводами. Вони будуть заповнювати втрачені організмом сили, і підтримувати їх на потрібному рівні.
Пропонуються такі варіанти:
- Сублімоване м’ясо – це гідний аналог консервам. Продукт має досить довгий термін зберігання і максимально легку вагу, хоча коштує недешево;
- Порошкове картопляне пюре;
- Сушені овочі і фрукти;
- Печиво, сухарики і вафлі;
- Продукти, збагачені глюкозою: халва, шоколад, цукор;
- Сирокопчена ковбаса та сир твердих сортів;
- Гречана каша, сочевиця – просто і поживно.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Вода
Найважливішим продуктом, без якого не обійдеться будь-який похід – вода. Без води людина може прожити набагато менше, ніж без їжі. Інтенсивний темп ходи сприяє активному потовиділенню. Щоб ефективно поповнювати водний баланс в організмі потрібно робити 1-2 ковтки кожні 30 хвилин. Для цього Вам необхідна пластикова пляшка ємністю 1-1,5 л. Так як Ви піші мандрівники і все доводиться нести на собі, подбайте заздалегідь про маршрут. Він повинен пролягати по місцевості, де розташовані села, селища, ну або чисті джерела.
Ч.Л.М.Н.
Не дивуйтеся, все дуже просто. ЧЛМН – це чашка, ложка, миска, ніж. Табу на керамічні та чавунні вироби. Посуд має бути легким і міцним. Одноразовий посуд теж не підходить. Його нікуди буде викинути, а носити за собою ще й сміттєвий пакет – це не зовсім зручно!
Не будемо забувати про такі потрібні дрібниці як сірники і сокира.
Якщо туристична група складається з декількох осіб, варто прихопити казан для приготування їжі, або його можна замінити великою каструлею з алюмінію.
АПТЕЧКА ТА ЗАСОБИ ГІГІЄНИ
Ліки
Ось приблизний список ліків необхідних в поході:
- бинт стерильний та еластичний, бактерицидний пластир, джгут, маленькі ножиці;
- адсорбенти – смекта, активоване вугілля;
- анальгетики-антипіретики – парацетамол, цитрамон, анальгін, ацетилсаліцилова кислота, солпадеїн;
- антигістамінні засоби – кларитин, цитрин;
- антибіотики – фталазол, ніфуроксазид, офлоксацин;
- антисептики від болю в горлі – фарингосепт, септефрил, стрепсілс;
- засоби для зняття свербіння після укусів комах;
- зовнішні антисептики – йод, спирт етиловий, перекис водню;
- протизапальні препарати – диклофенак, долобене, фастум-гель;
- від кашлю і муколітики – лазолван, мукалтин, амброксол;
- серцево-судинні препарати;
- протидіарейні таблекти;
- проносні препарати;
- судинозвужувальні засоби;
- спазмолітики;
- ферментні.
Якщо у Вас є які-небудь хронічні захворювання, подбайте і про препарати для них. Не забудьте про знеболюючі мазі і сонцезахисний крем.
Засоби гігієни
Тут все досить просто: зубна щітка і паста, вологі серветки, дезодорант. Рідке мило і шампунь перелийте в маленькі пляшечка, так Ви заощадите місце в рюкзаку і не будете носити з собою зайву вагу. Туалетний папір краще взяти з запасом.
ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ МАНДРІВНИКІВ
Перш ніж запасатися всім, що потрібно взяти в піший похід, необхідно запам’ятати порядок укладання речей в заплічну сумку:
- Важкі предмети укладаються або в самий низ, або в середину рюкзака, причому якомога ближче до спини;
- М’які речі складаються тільки до спини;
- Речі першої необхідності розфасовуються по бічних кишенях і відсіках. Бажано запам’ятати їх місцезнаходження, щоб не витрачати багато часу на пошуки;
- Речі укладаються так, щоб нічого не стукало при пересуванні. Бувалі туристи радять спочатку укласти в рюкзак туристичний килимок, який надасть сумці потрібну форму;
- Мобільний телефон, фотоапарат, документи та гроші повинні бути упаковані особливо ретельно;
- Склавши рюкзак, обов’язково приміряйте його.
Ось і всі поради, які допоможуть Вам правильно підготуватися до походу. Бажаємо Вам приємних подорожей і яскравих емоцій!