В подорож на автомобілі

podorozhuemo_avto

Ви напевно бували в далеких країнах і дивилися на незнайомі місця очима захоплених туристів. А як Ви зазвичай добираєтеся до місця призначення? Літаком? Потягом? На автобусі? А чи пробували Ви подорожувати на власному автомобілі? Нехай наша думка буде суб’єктивною, але ми щиро радимо Вам спробувати!

Подорож на власному авто дарує, ні з чим не порівнянне, відчуття свободи. Ви не прив’язані ні до якого гіда або поїзда чи іншого виду транспорту. Можна не поспішати, можна зупинитися в будь-яку хвилину. А ще Ви зможете відвідати такі місця, куди не добереться жоден туристичний автобус, і спланувати свою поїздку зручним саме Вам чином.

Також зазначимо і те, що самостійні подорожі, а особливо на автомобілі, звичайно, підійдуть не всім, наприклад, якщо Ви не любите детально все планувати. Але якщо в Вас є хоч трохи авантюризму, Ви любите свободу і пригоди, Ви морально готові провести кілька годин поспіль за кермом – неодмінно плануйте відправитися у відпустку на авто! Ви самостійно зможете подорожувати на автомобілі на далекі відстані. Наприклад, зустріти Новий Рік в Німеччині, або побувати на батьківщині Санта Клауса за полярним колом.

І ось Вам кілька важливих порад, як правильно підготуватися до такого «вільного плавання», дотримання яких при підготовці значно спрощують подорож. Впевнені, ці поради стануть у пригоді всім любителям самостійного відпочинку. Тож, почнемо.

podorozhuemo_avto2

Запорука успішної подорожі на автомобілі – чітке і завчасне планування всіх етапів поїздки: від вибору оптимального маршруту шляху до підготовки «залізного коня».

Заздалегідь сплануйте маршрут і прокладіть його на карті

При плануванні маршруту спочатку варто назначити ті місця, які Ви точно хочете відвідати – проїздом або з зупинкою. Коли пункти призначення визначені, через них можна прокладати маршрут, вибравши оптимальні дороги та шляхи.

Скористайтеся інтерактивними картами в Інтернеті, де є можливість заміряти відстані від точки до точки. Це допоможе Вам точніше спланувати час у дорозі і правильніше розподілити власні сили. Роздрукуйте собі карту з маршрутом, позначивши значками основні пункти зупинок, і обов’язково візьміть її з собою в дорогу.

Завантажте карти на навігатор або придбайте паперовий атлас

Ваш маршрут вже розпланований, Ви розумієте і точно знаєте, через які міста і країни прокладатимете свій шлях. Володарям навігатора потрібно заздалегідь завантажити в Інтернеті карти міст і країн для того, щоб в дорозі спокійно користуватися допомогою чудо-техніки. Для тих, хто довіряє і полюбляє старі, добрі, а головне перевірені часом карти – придбайте заздалегідь Атлас Європи і України.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Продумайте місця зупинок для відпочинку

Якщо Ваш шлях лежить на далеку відстань, наприклад, з України в Німеччину, продумайте місця, де Ви будете зупинятися на відпочинок. Це може бути і придорожній мотель, а може бути готель у великому місті, яке Ви паралельно зможете подивитися (говоримо про місто). Забронювати номер в будь-якому випадку варто заздалегідь, щоб не переплачувати при заїзді, і не ходити по безлічі готелях, тим більше в незнайомому місті, в пошуках вільних місць.

Запасіться провіантом

Звичайно, по шляху Вам будуть зустрічатися магазини, супермаркети або заправні станції з придорожніми кафе. І в них цілком можна пообідати та придбати все необхідне. А ось легкі перекуси, які можна вживати на ходу (бутерброди і сендвічі) можна взяти з собою. Також Вам знадобляться вода та соки, або чай та кава (для любителів теплих напоїв). Якщо Вам доведеться бути в дорозі в нічний час, то обов’язково візьміть з собою печиво, насіння або горішки. Як відомо, це відмінний засіб для боротьби зі сном. Ну, а якщо Вам допомагають енергетичні напої, можна взяти також і їх.

podorozhuemo_avto1

Підготуйте машину, відвезіть її на профілактику в сервіс

Ваша машина повинна бути готова до переїзду на велику відстань. Звичайно, якщо Ви чудово розбираєтеся в автомобілях, то можна оглянути його самостійно. Як мінімум, варто перевірити рівень масла і тиск в шинах. Ну, а найнадійніше – віддати машину на профілактику в сервіс.

Візьміть насос, “запаску”, трос …

Звичайно ж, Ваша подорож на авто пройде ідеально, як кажуть: “Як по маслу”. Але все ж таки: “Хто попереджений – той озброєний!” Перевірте, щоб з собою в машині у Вас було запасне колесо, насос, складна лопата, трос і ланцюги на колеса, якщо Ви подорожуєте взимку. Тож,якщо Ваша подорож запланована на зиму, то варто, щоб в машині були плед, куртка, ліхтарик та інші засоби, які допоможуть в разі заметілі.

Заправте бензобак

Відоме правило – чим далі Ви віддаляєтеся взагалі від України (або будь-якого великого міста), тим різноманітніші на шляху трапляються автозаправні станції. І щоб не ризикувати двигуном свого улюбленого автомобіля, заправившись на півдорозі бензином незрозумілої якості, подбайте про “харчування” Вашого транспортного засобу заздалегідь. І головне, в дорозі заправлятися краще на великих заправках відомих брендів.

Випишіть корисні телефони

Заздалегідь знайдіть і випишіть корисні телефони, за якими, в разі чого, зможете дзвонити. Це телефони посольства України в інших державах, місцеві телефони екстреної допомоги і поліції.

І найголовніше – чим більше інформації Ви зберете про дорогу і про бажані країни заздалегідь, тим краще Ви будете підготовлені до поїздки, і тим простіше Вам буде зорієнтуватися на місці. Почитайте форуми, присвячені подорожам на авто, попросіть поради у бувалих мандрівників, вивчіть путівники і – в дорогу! Попереду Вас чекає захоплююча і незабутня подорож, кожна мить якої буде наповнена відчуттям свободи! Щасливої дороги!