Рафтинг на Львівщині: перелік локацій

Який різновид активного відпочинку на воді починається весною і завершується восени? Рафтинг! Динамічно, екстремально, командно і досить безпечно навіть для школярів.

Так у Львівській області тече декілька достатньо потужних гірських річок, що дозволяє любителям  рафтингу організовувати відпочинок для новачків у цій справі чи для досвідчених веслувальників. До речі, про досвід! Ця водна розвага далеко не для всіх, бо для вдалого і безпечного плавання потрібна фізична і психологічна готовність, вміння діяти у команді. Та все ж, навіть у крутих рафтингістів була перша спроба. І вони знають, що є простіші річки (чи їх ділянки), є складніші. На Львівщині можна драйвово поплавати у різних за складнощами водоймах. Світом.інфо уклало добірку популярних локацій для рафтингу в Львівській області. Вона пригодиться рафтингістам з інших областей, у яких через війну чи інші перепони такий відпочинок недоступний, то чому б не спробувати рафтинг у Карпатах? До слова – більшість локацій є досить близько від автомобільних доріг, що також є зручністю.

Рафтинг у селі Березина

Це найближча до Львова локація, де навчають азам рафтингу. Хоча хтось його і називатиме сплав, бо це ж не в горах. Тут Дністер тече спокійно, відтак чудове місце для дорослих початківців і навіть школярів. До речі, у селі вже не одне літо відпочивають діти у таборі турклубу «Манівці». Щоправда у Березині завершують запливи, бо починають їх у Розвадові, щоб після 15 км плавання безпечно причалити до берега табору відпочити. Втім, з Березини «Манівці» також плавають, – у село Заліски, також близько 15 км. Але це не зовсім рафтинг, та для діток вдосталь.

Рафтинг у селі Коростів

Тут рафтингісти полюбляють починати сезон інколи ще в кінці березня. Через село протікає невелика та бурхлива у весняні паводки річка Орява. Вона є притокою Опору. Тому за найсприятливіших обставин вдасться допливти аж до Верхнього Синєвидного, де тече Стрий.

Рафтинг у селі Межиброди

Це дуже маленьке село, що має чіткі межі: залізниця, автомагістраль «Київ-Чоп» і дві річки (Опір і Стрий), одна з яких впадає в іншу буквально на околиці Межибродів. Звідси і назва. Тому не дивно, що місце є зручним для старту запливів Стриєм довжиною близько 25 км. Вони не є дуже складними, і на цій ділянці річка повноводна протягом усього сезону. Тут плавають і досвідчені рафтингісти, і новачки та й діти.

Рафтинг у Сопоті

Маленьке карпатське село Сопіт сховалося поміж Сколівських Бескидів, воно досить ізольоване. Та звідси стартує рафтинг-маршрут середньої складності на майже 35 км. Заплив Стриєм буде захоплюючим, бо доведеться минати круті віражі та пороги. Зате можна буде побачити з незвичних ракурсів вершини хребта гори Парашки. Завершиться таке плавання у Межибродах.

Рафтинг зі Сколе

Річка Опір біля колишнього районного центру є досить широкою. І стоячи на міському мосту можна побачити її поріг. Не дивно, що вже на околиці міста є стартова точка для рафтингу. Між Сколе і Гребеновом річка Орява впадає в Опір, – саме там є просторий берег, на який можна заїхати автівкою з траси і починати круту водно-гірську мандрівку на приблизно 20 км. Втім за різних обставин починають сплав Опром і з самого Сколе. Спершу ріка не надто звивиста. Однак у Сколе і після нього доведеться пропливти крутими меандрами. Початківці дадуть собі раду, якщо належно підготуються.

Рафтинг з Тишівниці

Ще одне маленьке село на березі Стрия. Воно також біля траси, має зручний для старту рафтингу кам’янистий пляж. Звідти можна почати нескладний сплав до села Розгірче, що буде під силу навіть школярам. Це близько 12 км: декілька крутих поворотів і порогів. Щоправда, тут більший екстрим весною, коли річка повноводніша. До того ж початку коротенького рафтингу можна буде заселфитись на фоні скель, що здіймаються майже з води. У Розгірче є зручне місце для завершення плавання, також неподалік до дороги і залізничної станції.