День Валентина у містах заходу України

У день закоханих 2024 року в обласних центрах планують різні концерти та інші романтичні події. Однак в одному з міст Львівщини очікують на паломництво до реліквії, напряму пов’язаної з цим святом.

День Валентина у Луцьку

13 лютого для закоханих волинян співатиме стриманий і невибагливий до тематики пісень Арсен Мірзоян. Співак готує не просто концерт, а презентацію пісень з нового альбому “Сонце”. Почути їх запрошують у Волинський академічний музично-драматичний театр імені Шевченка, виступ розпочнеться о 19:00. Вартість квитків: 300 – 720 гривень.

У тому ж театрі готують концерт «Мелодії закоханих сердець». У святковий вечір 14 лютого лучани зможуть послухати лірично-ніжну музику. Початок о 18:00. Вартість: 100 – 250 грн.

День Валентина у Рівному

У День закоханих рівнян розважатиме знаний на заході України співак Ілля Найда. Його концерт відбудеться у святковий вечір у Міському будинку культури, розпочнеться о 19:00. Вартість квитків 290 – 520 грн.

День Валентина в Ужгороді

Два вечори поспіль в Ужгороді лунатиме романтична музика.

13 лютого о 18:30 у Закарпатській обласній філармонії зіграють концерт “Grande Amore”. Спів, музику і танець до свята готують балетна група ансамблю «Закарпатські візерунки», камерно-інструментальний ансамбль «Угорські мелодії», артисти філармонії. Вони подарують слухачам світові хіти, що стали символом кохання та романтичності. Вартість 200 і 250 гривень.

А 14 лютого у залі обласного державного українського музично-драматичного театру співатиме Арсен Мірзоян. Автор попрокових шлягерів привезе до Ужгорода нові пісні, що увійшли в альбом “Сонце. Концерт почнеться о 18:00. Ціна квитків:  390-990 грн.

День Валентина в Івано-Франківську

В Івано-Франківську концерт до Дня закоханих «Love is…» запланували аж 11 лютого. У місцевій філармонії у цей день о 17:00 почнеться виступ струнного ансамблю «Quattro corde», який зіграє популярну романтичну музику. Вартість квитків: 100, 120, 150, 200 гривень.

День Валентина у Самборі

Тим, для кого всі ці події банальні чи не варті уваги з інших причин, радимо дещо екзотичніше й унікальніше. Поїдьте у місто Самбір, що у Львівській області. Зі столиці Галичини їхати близько години громадським транспортом.

Неподалік міської ратуші, буквально за 300 метрів, є церква Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ (1738 року). 13 травня 1759 року сюди просто з Ватикану привезли мощі святого Валентина, бо його свого часу оголосили покровителем Перемишльсько-Самбірської єпархії. Таких місць у світі небагато. У День вшанування святого раз у рік, саркофаг з його мощами (фрагмент черепа та кілька кісток) ставлять на центральний тетрапод. До речі, під ним є підземелля, де поховали меценатів будівництва цього храму – подружжя Іллі й Олени Комарницьких, їхньої дочки Софії та єпископа Атанасія Шептицького.

Саркофаг з мощами (фото з map.ugcc.ua)

Тому сюди 14 лютого приїздять люди щоби вимолювати заступництво, допомогу в амурних планах. Таке паломництво короткочасне, та масове і додало свій вклад у туристичний потенціал міста.