Поради туристам від лікарів

Представники національного академічного товариства судинних хірургів США (SVS) стверджують, що туристи під час подорожей повинні приділяти пріоритетну увагу своєму здоров’ю. Щоб не наражатися на небезпеку, особливо з урахуванням частого знаходження в місцях великого скупчення людей, мандрівникам необхідно керуватися головними правилами.

touristheals

По-перше, туристи повинні регулярно мити руки, причому не менше 15 секунд. У випадках, коли доступу до води немає, необхідно користуватися спеціальними дезінфікуючими засобами для рук і не забувати робити це перед їжею або питвом, а також після дотику до будь-яких поверхонь в аеропортах, на вокзалах, в літаках і в потягах. При собі також завжди варто тримати дезінфікуючі серветки для протирання навколишніх брудних поверхонь, в тому числі пряжки ременя безпеки в повітряному і наземному транспорті.

Лікарі також радять під час подорожей пити велику кількість рідини, особливо в аеропортах і літаках. Це необхідно, щоб знизити ризик зневоднення. Підтримати здоров’я імунної системи допоможуть соки з вітаміном С. Не варто забувати, що провокує зневоднення якраз вживання кави і алкоголю. Це робить мандрівника практично беззахисним перед інфекціями.

Ще одна не менш важлива порада – обов’язково знаходити час, щоб добре відпочити. Лікарі підкреслюють, що багато туристів не розуміють, якій кількості стресу вони піддають своє тіло під час поїздок. Гормон стресу кортизол пригнічує імунну систему організму. Тому туристам настійно рекомендовано робити паузи в активній діяльності та знаходити тихі місця, щоб розслабитися і обов’язково виспатися. Лікарі радять спати, по крайній мірі, не менше 6 годин на добу. Вони також нагадують, що люди, які мало сплять, частіше застуджуються.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

І заключна порада – обов’язково багато рухатися. За словами експертів SVS, бездіяльність протягом чотирьох або більше годин може стати причиною тромбозу глибоких вен (ТГВ). Це процес утворення згустків крові в глибокій вені кінцівки або тазу, через який у людини набрякають і починають боліти ноги. Подорож на великі відстані без руху створює підвищений ризик ТГВ. Американські лікарі рекомендують туристам робити короткі вправи, такі як ходьба протягом 20 хвилин в терміналі аеропорту і деякі сидячі вправи для ніг і ступень, наприклад, кругові рухи щиколотки, піднімання ніг і розтяжка литок. Це стимулює кровообіг і зменшує застій крові. Крім того, мандрівникам радять носити вільний одяг, щоб не обмежувати кровотік.