Планування подорожі сприятливо впливає на здоров’я

Багато психологів стверджують, що відвідування нових країн і міст сприятливо впливає на розумову діяльність і стан умиротворення. Опитування, проведене в 2013 році в США, довело, що відпустка здатна приносити дорослій людині нові сили і заряд енергії, а також впливати на поліпшення уваги і зосередженості. Інше дослідження передбачає, що адаптація до чужої культури може також бути допоміжним елементом для розвитку творчих здібностей. Однак чи можемо ми отримати всі ці “бонуси”, лише плануючи свою подорож?

travelplanning1

Дослідження, яке було успішно проведене в 2014 році спеціалістами Корнельського університету, було присвячене вивченню того, як передчуття того чи іншого приємного моменту (наприклад, подорожі чи чогось нового) може вплинути на рівень щастя людини. В результаті дослідження було виявлено, що очікування поїздки здатне принести людині набагато більше позитивних емоцій, ніж покупка будь-якого предмета. І на думку Аміта Кумара, одного з дослідників, дані результати засновані на декількох факторах.

Головним чинником, який стимулює до поїздки в першу чергу є те, що людям властиво розповідати про свій досвід і пригоди, ділитися історіями з оточуючими людьми. А в умовах карантину ми обмежені в спілкуванні навіть з членами сім’ї і друзями. Карантин і самоізоляція лише підкреслили той факт, що люди, як і більшість представників тваринного світу, повинні перебувати в компанії один одного. Плануючи подорож, у нас з’являються додаткові теми для розмов і питання, які можна обговорити з іншими людьми, і вже цей факт приносить нам задоволення.

travelplanning2

У число інших причин, через які варто планувати подорож, входять залучення до невідомості, несподіванка і новизна кожної мандрівки, а також її тривалість, що дозволяє вийти людині за рамки звичного способу життя і поведінки.

Не обов’язково заздалегідь бронювати готелі та авіаквитки, досить лише вивчити головні місця і напрямки, прокласти можливий маршрут, продумати програму подорожі і підготувати всі необхідні для мандрівки речі.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Планування відпустки є досить захоплюючою справою, адже вона завжди супроводжується позитивними емоціями і хорошим настроєм від очікування майбутніх пригод.