Найнеймовірніші природні шедеври нашої планети

Нижче подано найнеймовірніші твори нашої планети, які варто відвідати хоча б раз в житті.

Солончак Уюні, Болівія

solonchakuyunibolivia

Солончак Уюні – висохле солоне озеро на півдні пустельної рівнини Альтіплано, Болівія на висоті близько 3650 м над рівнем моря, площею 10 582 квадратних кілометрів є найбільшим солончаком в світі. Розташовується в околицях міста Уюні на території департаментів Оруро і Потосі на південному заході країни. Основні мінерали – галіт і гіпс.

Внутрішня частина покрита шаром кухонної солі товщиною 2-8 м. Під час сезону дощів солончак покривається тонким шаром води і перетворюється в найбільшу в світі дзеркальну поверхню. При висиханні покривається шестикутними корками.

Водоспад Куанг Сі, Лаос

quangxiwaterfalllaos

Водоспад Куанг Сі – це триярусний водоспад приблизно в 29 кілометрах на південь від Луанг Прабанга. Водоспад починається в мілководних басейнах на крутому схилі пагорба. Побачити його можна зліва від водоспаду, милуючись грою води, яка впадає в бірюзово-синій басейн перед тим, як продовжуватись за течією.

Національний парк Торрес-дель-Пайне, Чилі

torresdelpainenationalparkchile

Національний парк Торрес-дель-Пайне – це національний парк, що охоплює гори, льодовики, озера та річки південної чилійської Патагонії. Кордільєра-дель-Пайн є центральною частиною парку.

Це один з найбільших і найбільш відвідуваних парків Чилі. Мандрівники приїжджають сюди з багатьох країн світу. Він є частиною кінця світового шляху, туристичного мальовничого маршруту.

Велике призматичне джерело, Єллоустонський національний парк, США

largeprismaticspringyellowstonenationalparkusa

Велике призматичне джерело в Національному парку Йеллоустоун, розташоване у басейні Гейзер Мідвей – найбільше гаряче джерело в США і третє за величиною у світі після озера Сковороди у Новій Зеландії та озера Киплячого в Домініці. Велике призматичне джерело побачили геологи, що працювали в Геологічній службі Хайден 1871 року, і назвали його через вражаюче забарвлення. Його кольори відповідають більшості тих, що спостерігаються в райдужній дисперсії білого світла через оптичну призму: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений та синій.

Оазис Уакачіна, Перу

oasisofhuacachinaperu

Хуакачіна або приховування – село, побудоване навколо невеликого оазису та оточене піщаними дюнами на південному заході Перу. Це приблизно в п’яти кілометрах від міста Іка в районі Іка провінції Іка.

Газовий кратер Дарваза, Туркменістан

darvazgascraterturkmenistan

Газовий кратер Дарваза або «Двері до пекла» або «Ворота пекла» – це родовище природного газу, обрушене на печеру, розташовану в Дервезі, Туркменістан. Геологи навмисно підпалили його, щоб запобігти поширенню газу метану, і, як вважається, він постійно горить з 1971 року. Газовий кратер має загальну площу 5350 м2. Його діаметр – 69 м, а глибина – 30 м (5 футів).

Туркменський уряд сподівається, що кратер стане популярною туристичною визначною пам’яткою. Навколишня територія також популярна для відпочинку в диких пустелях.

Стратовулкан Рінджані, Ломбок, Індонезія

rinjanistratovolcanolombokindonesia

Гора Рінджані – діючий вулкан в Індонезії на острові Ломбок. Адміністративно гора знаходиться в регіоні Північна Ломбок, Західна Нуса-Тенгара. Він піднімається до 3726 метрів (12244 футів), що робить його другим найвищим вулканом в Індонезії. Поруч з вулканом знаходиться кальдера на відстані 6,7 км, яка частково заповнена кратерним озером, відомим під назвою Сегара-Анак або Анак-Лаут (Дитина моря), завдяки кольору води , така же блакитна, як море.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Це озеро знаходиться приблизно на 2000 метрів над рівнем моря і, за оцінками, глибиною близько 200 метрів; кальдера також містить гарячі джерела. У квітні 2018 року ЮНЕСКО зробило гору Рінджані Кальдера частиною Глобальної мережі геопарків.