Відпочинок у Солотвино з лікувальною метою

solotvyno_selo

Хоча археологи знайшли тут румунські солекопальні ще ІІ ст. н.е., перша письмова згадка датується 1359 р. (тоді місцеві соляні багатства належали угорській короні), коли Слатіна зі сусідніми селами з румунським населенням стало власністю сім’ї Драгоша із Бедеу (сучасна Бедевля), який повернувся у Мараморош з походу на землі, що називались Молдовою. Пізніше селище належало різним феодалам, але видобуток солі завжди був у руках королівського двору. Для відправки цього цінного продукту існував так званий Соляний шлях з Солотвина до країн Західної Європи. Вздовж цієї дороги зводилися оборонні укріплення, замки. Австрійський період правління приніс краю розруху, але розпочалось будівництво глибоких шахт.

Наприкінці Першої світової війни у селищі діяла одна амбулаторія. 21 жовтня 1968 р. у складі Солотвинської міської лікарні відкрилась алергологічна секція.

solotvyno_vkhid_u_ozero

Вода соляних озер Солотвино за своїми лікувальними властивостями аналогічна водам Мертвого моря. Перше озеро з’явилося кілька десятків років тому на місці шахти Кунікунда, яка відпрацювала свій ресус ще у минулому столітті. З часом площа водойм на місці просідання грунтів збільшувалась і нині сягає майже 10 га. Вода у цих озерах дуже солена (30-32 г/л) і корисна для лікування хвороб нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри. Місцеві грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, залишкових явищах флебітів, тромбофлебітів, органів руху, нервової системи, урологічних захворювань, псоріазу тощо.

Крім знаменитих озер у Солотвино є ще і не менш знамениті соляні шахти, куди з’їжджаються лікуватися від астми, туберкульозу й інших захворювань дихальних шляхів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

solotvyno_dzhakuzi

На основі Української алергологічної клініки лікують бронхіти, астму, алергію за допомогою тепло- й електролікування, питної терапії, масажу. Крім цього в лікуванні застосовується спелеотерапія (використання мікроклімату соляної шахти на глибині 300 м). У соляновому повітрі в 10 разів нижча кількість мікроорганізмів, ніж у звичайному повітрі, стабільна температура 23 градуси і відносна вологість 20-60%. Лікування проводиться протягом 15-25 сеансів по 5-10 год., залежно від тяжкості захворювань.

solotvyno_dytiacha_ploshchadka
Медичні покази до спелеотерапії: бронхіальна астма легкого і середнього ступенів, хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів. Алергічні захворювання дихальних шляхів і ЛОР-органів, алергічні дерматити, екземи, псоріаз.

solotvyno_altanky

Крім лікувальної мети Солотвино приваблює мандрівників особливою домашньою атмосферою і тишиною. Незважаючи на те, що пропонуються невеликий вибір товару і послуг, приїхавши сюди раз захочеться повернутися знову.