Українська мова буде на білетоматах Варшави

biletomat

На білетоматах Варшави буде українська мова. Купити квиток на транспорт для українців Польщі більше не буде проблемою. Хто не знає польської мови, можуть вибрати на білетоматах мову українську. Це підтвердила Моніка Обрембська, директорка торгівлі Управління міського транспорту у Варшаві.

„Це дуже проста річ, яку ми можемо ввести без особливих проблем, і я дуже радію, що в лютому, а найпізніше на початку березня вона буде функціонувати. З того, що я знаю зараз, відбувається переклад повідомлень у білетоматах”, – заявила для сайту Моніка Обрембська. Сама ідея зявилася в кінці минулого року.

biletomat1

У Варшаві квиток можна придбати польською мовою, а також англійською, німецькою та російською. Української мови поки немає, хоча такий мовний варіант існує ще з минулого року у Познані, Вроцлаві.

Під кінець 2018 року білетомати запрацювали українською теж у громадському транспорті у місті Лодзі. У кожному з цих міст причини були подібні. Українці є значною частиною спільноти кожного з міст, а додатковий варіант у квиткових автоматах, що не є технічно складним завданням, стане для українців полегшенням.

Згідно з даними Управління міста Варшави за минулий рік кількість громадян України, зареєстрованих з метою постійного або тимчасового проживання у польській столиці – близько 7 тисяч осіб. Ймовірно у Варшаві може бути кілька сотень тисяч українців (оскільки частина хних приїхала по безвізовому режиму або ж по візі).