В ОАЕ з 18 листопада стане доступною система tax free

Згідно з отриманою інформацією від Федерального податкового управління ОАЕ (FTA), повернення ПДВ в розмірі 5% від суми покупки буде проводитися тільки за товари, які придбані у рітейлерів, що зареєструвалися в спеціальній електронній системі FTA.

Також передбачається, що така система буде отримувати дані в режимі онлайн з торгових точок – з касових апаратів, підключених до інтернету і POS-терміналів. До системи може приєднатися будь-який роздрібний торговець. Оператором tax free обрана компанія Planet.

Вже починаючи з середини грудня до цього процесу будуть підключені всі аеропорти, морські порти і сухопутні пункти пропуску всіх семи Еміратів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Tax free, такс-фрі – система повернення суми податку на додану вартість (ПДВ). ПДВ повертається на покупки, зроблені іноземними громадянами, при виїзді з країни, в якій вони були придбані. Суми повернення становлять від 7 до 22% від суми покупки і залежать від розміру ПДВ і від комісійних оператора Tax Free.

З 130 країн, які стягують ПДВ, близько 50 відшкодовують сплачений податок нерезидентам країни в разі, якщо покупки робилися в магазинах з відповідним логотипом Tax Free або однієї з компаній-операторів повернення податку.

Для юридичних осіб також існує система повернення суми ПДВ з витрат на закордонні ділові поїздки – бізнес-такс-фрі (Business Tax free).

В аеропорту при вильоті в пункті Tax Free cash Refund, необхідно показати Tax Free Cheque з відміткою митниці, чек і паспорт. Пункти повернення готівки (Tax Free cash Refund) зазвичай знаходяться поруч з магазинами Duty Free.

Необхідно запечатати документи в конверт Tax Free з відміткою митниці і опустити його в спеціальний ящик tax-free. В цьому випадку гроші надійдуть на кредитну карту, номер якої зазначений в документах.

Мандрівники, які мають громадянство країни, що не входить в ЄС, можуть отримувати повернення коштів ПДВ за покупки поза магазинами системи duty-free в аеропортах: для цього необхідно зберегти чеки за покупку, а також вимагати у продавця або іншого співробітника магазина форму декларації на повернення ПДВ ( VAT Refund).

Найчастіше, основною вимогою для повернення є умова відсутності у покупця громадянства однієї з країн-учасниць Європейського союзу. Покупка повинна бути здійснена тільки для особистого користування і протягом зафіксованого терміну в 6 місяців, коли нерезидент має право перебувати на території ЄС без дозволу на роботу, посвідки на проживання або гостьової візи.

Для завершення повернення ПДВ необхідно заповнити квитанцію і в прикордонному пункті митниці поставити штамп перевірки офіцером. Потім підтверджена квитанція надсилається продавцям для запиту повернення.