В Єгипті знайшли недоторкану гробницю, якій 4400 років

grob1

Генеральний секретар Верховної ради старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі назвав це відкриття “єдиним у своєму роді за останні десятиліття”, пише УНІАН з посиланням на Бі-Бі-Сі.

Гробниця, знайдена в комплексі пірамід в селищі Саккара в 30 кілометрах від Каїра. Усипальниця жреця є частиною великого некрополя в Саккарі, де знаходяться одні з найбільш стародавніх єгипетських пірамід. Вона має 10 метрів в довжину, три – в ширину, і трохи менше трьох метрів у висоту. За словами експертів, вона “неймовірно добре збереглася”.

grob3

Гробниця рясніє численними кольоровими ієрогліфами, які єгиптологам ще належить розшифрувати, і статуями фараонів. За словами фахівців, фарби в гробниці й через 4400 років дивують своєю соковитістю. На мальовничих фресках зображено верховного жреця на ім’я Ватайє, що покоїться в гробниці, з матір’ю, дружиною та іншими родичами. Гробниця відноситься до періоду V династії, яка правила в Єгипті з 2500 по 2350 роки до н. е.

Археологи планували приступити до розкопок у неділю, 16 грудня. Вони сподіваються виявити ще багато цікавого, в тому числі і саркофаг з останками самого жреця. Жерці вважалися дуже важливими персонами в стародавньому Єгипті, оскільки головним завданням товариства було задобрити богів.

фото зі сайту БіБіСі