В Бельгії знесуть міст XIII століття, щоб пропускати кораблі

mistglow

Бельгійське місто вирішило знести міст XIII століття, щоб полегшити прохід кораблів. З 2015 року, влада Турне розробляла план розвитку для річки Шельди та її берегів. Голосуванням 28 січня за розширення пристаней муніципалітет ратифікував знищення одного з шедеврів міста, “мосту отворів”, що датується XIII століттям.

mist

Його планують замінити сучасною конструкцією, що дозволяє проходити великим суднам. Цей проект розширення відповідає потребам каналу Сена-Норд, який з’єднає порт Гавр з країнами Бенілюксу. Роботи, що фінансуються регіоном Валлонія та Європейським Союзом, почнуться протягом року. Повідомляє Європейська правда.

Три арки мосту планують замінити високою, “ажурною” конструкцією, яку в місті вже охрестили “аркою McDonald’s”. Варто зазначити, що міст у Турне є серед трьох у світі збережених мостів-пам’яток військової фортифікації. Разом з собором Нотр-Дам і дзвіницею цей міст є одним із символів Турне, цей ансамбль входить до спадщини ЮНЕСКО. Повідомляється, що через рішення місцевої влади цей статус місто може втратити.

Культурні асоціації Турне вимагають скасувати рішення міської ради. Крім того, активісти організували збір підписів за збереження мосту – під відповідною онлайн-петицією вже більше 10 тисяч підписів.