Безпересадковий вагон Київ – Вроцлав у складі поїздів № 749/51-52/750 вирушатиме зі столиці України з 8 грудня щоденно о 14:07 і прибуватиме до Вроцлава наступного дня об 11:25. У зворотному напрямку вагон вирушатиме о 16:30 і прибуватиме до Києва наступного дня о 17:14. Нові безпересадкові вагони курсуватимуть із зупинками на станціях Львів, Перемишль, Краків і Люблинець.
Окрім того, як розповів в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, у новому графіку руху передбачено залізничне сполучення з низкою важливих туристичних і бізнесових центрів Європи. Зокрема, пасажирські потяги з України поїдуть до Варшави, Відня, Будапешта, Вільнюса, Риги, Бухареста, Кошице, Кракова, Дебрецена, Любліна та інших.
За словами Кравцова, Укрзалізниця розвиває міжнародне сполучення у відповідь на зростання попиту на залізничні перевезення до країн ЄС. «За 11 місяців цього року Укрзалізниця перевезла 389,1 тис. пасажирів до країн ЄС – це майже у 2 рази перевищує відповідні показники минулого року, загалом перевезли на 184 тисяч пасажирів більше», – зазначив Євген Кравцов.Інформує Polukr.net.
Найпопулярнішим напрямком залишається Київ – Перемишль. У напрямку Польщі поїзд № 715 курсує завантаженим на 63 %, а поїзд № 705 – на 77 %. Загалом за 11 місяців цього року Укрзалізниця перевезла майже 300 тисяч пасажирів до Перемишля проти 150 тис. пасажирів – показника за 11 місяців минулого року.
Також великим попитом користується поїзд № 67 Київ – Варшава, яким за 11 місяців цього року скористалося майже 27,5 тис. пасажирів, а поїзд у середньому заповнений на 81 %, що на 14 тис. пасажирів більше, ніж за аналогічний період 2017 року. До слова, як повідомив 5 грудня міністр інфраструктури Володимир Омелян, Україна та Польщі підписали заяву про наміри подальшої співпраці, спрямовану на створення нових залізничних сполучень між країнами. Підписання відбулося під час восьмого засідання українсько-польської Робочої групи з питань транспорту, яке тривало 4-5 грудня в Києві. Заява передбачає спільну роботу щодо розширення географії залізничних пасажирських перевезень між Україною та Польщею, зокрема, відновлення залізничного сполучення за напрямком Перемишль – Мальховіце – Нижанковичі, запровадження регулярного пасажирського залізничного сполучення між Львовом і Любліном.