Топ-5 визначних місць Парижа

eiffel_tower

Ейфелева башня

Створена інженером Гюставом Эйфелем металева башня висотою 300 метрів відкрита в Парижі з 1889 року як експонат міжнародної виставки, присвячений 100-річчю з дня революції. Спершу передбачалося, що вона буде демонтована через 20 років. Проте мешканці настільки звикли до цієї конструкції, що з обуренням відхилили можливість зносу.

Тепер Ейфелева башня є найбільш фотографованою і відвідуваною пам’яткою столиці Франції та всього світу, що може підтвердити будь-який гід у Парижі.

notre_dame_de_paris

Нотр-Дам-де-Парі

В східній частині острова Сите підноситься Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам-де-Парі), закладений в 1163 році на місці давньоримського храму Парижа.

Незважаючи на те, що з храмом були пов’язані важливі моменти в історії Франції, до початку XIX століття він занепав. Розглядалося питання про його знесення. На щастя, в 1831 році був опублікований роман Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері», який привернув увагу публіки до цієї будівлі. Була проведена масштабна реконструкція церкви з відновленням шпилю та інших упущених елементів.

Сьогодні Нотр-Дам включений в програму практично всіх екскурсій по Парижу. Важко пройти мимо цього величного і одночасно вишуканого будинку, фасад якого прикрашають виразні скульптурні групи. В інтер’єрі особливо виділяються віконні вікна зі знаменитими розетками (вітражами). Також, приваблюють увагу і скульптури, встановлені в шатрах соборів.

Нотр-Дам є діючим храмом, де регулярно проводяться католицькі богослужіння, а також концерти духовної та класичної музики.

basilica_sacre_coeur

Базиліка Сакре-Кер

В найвищій точці Парижу на вершині холму Монмартр підноситься білосніжна базиліка Сакре-Кер (Серця Христового). Ідея зведення храму з’явилася відразу після закінчення Франко-Прусської війни як знак пам’яті загиблих.

В основу був покладений проект архітектора Абаді, який запропонував використати для будівництва особливий вид листя, який додає особливої білизни під впливом вологи.

Базилика Сакре-Кер в даний час це величний собор в романо-візантійському стилі і вважається одним з головних пам’яток столиці Франції. Перед ним розбита площа з лінією та колоною, де збираються художники, музиканти та численні туристичні групи в супроводі гідів по Парижу.

Інтер’єр храму відрізняється вишуканістю і умиротворенністю. Головне місце займає прикрашаюча купол мозаїка, виконана в вишуканих синьо-бірюзово-золотих тонах.

Відвідувачі можуть піднятися на оглядову площадку, розміщену на куполі собору (можна скористатися ліфтом). В гарну погоду звідси можна побачити не тільки квартали Парижа, але й приміські території французької столиці.

louvre

Лувр

Всесвітньо відомий музей, де збирається найбільша кількість художніх цінностей, які знаходяться в будинку колишнього королівського палацу. В Середному віці на його місці стояв укріплений замок.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

В епоху ренесанму башня була перебудована в розкішний дворик в італійському стилі. Хоча з часів Людовика XIV королі надавали превагу проживання в Версалі, вони відвідували Лувр, де знаходилися апартаменти, прикрашені дорогоцінними тканинами та меблями, а також шедеврами живопису та скульптури.

У час Французької революції двері палацу були відкриті для публіки, таким чином, Лувр став першим загальнодоступним музеєм Франції.

В Луврі можна побачити три головні шедеври: загадкову Мона Лізу, роботи Леонардо да Вінчі, а також античні статуї Венери Милосскої та Ніки Самофракийскої.

avenue_champs_elysees

Авеню Єлисейські Поля

Центральне місце Західної частини Парижу – це вулиця Елісейські Поля (Шамз-Елізе), яка тягнеться від площі погоди до площі Зірок – Шарль-де-Голль. Проспект розташований на місці прогулянкової зони, яка утворилася в другій половині XVIII століття, а свою назву отримала в часи Французької революції. Ця вулиця є однією найцікавішим місць у Парижі.

Вулиця виводить до площі Рон Пуан (Круговий рух), по периметру якого розташовані клумби, з ранньої весни і до пізньої осені, засаджені квітами.

За ними починається ділова частина Елісейських полів: розкішні вітрини шикарних магазинів змінюються строгими випусками відомих банків, автосалонів і авіакомпаній. Тут також розташовані видавництва, кінотеатри, ресторани, кондитерські та кафе.