Проте є незвичайні визначні пам’ятки, які варто відвідати, адже особливістю їх розташування є те, що всі вони знаходяться під землею.
Соляна шахта у Величці (Польща)
Соляна копальня в місті Величка — родовище кам’яної солі у місті Величка, яке розроблялося з XIII по XX століття. Копальня показує розвиток методів і технологій видобутку солі протягом семи століть. Копальня складається з коридорів і галереї на семи підземних рівнях на глибині від 57 м до 198 м загальною довжиною понад 200 км.
Починаючи з 1978 року соляні копальні в містах Величка і Бохнія входять до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Соляна шахта в Турді (Румунія)
Саліна Турда – це соляна шахта в районі Тургау-Валеа Сарата Турда, другого за величиною міста округу Клуж в Румунії. З моменту свого відкриття у 1992 році Salina Turda відвідало близько двох мільйонів румунських та іноземних туристів.
Саліна Турда була розміщена Business Insider у верхній частині свого списку десяти “найкрутіших підземних місць у світі“. Саме тому Саліна Турда колись була одним із “25 прихованих дорогоцінних каменів у всьому світі, які варто відвідати”.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Соляний собор Сіпакіра (Колумбія)
Соляний кафедральний собор м. Сіпаберка- це підземна римо-католицька церква, побудована в тунелях соляної шахти 200 метрів (220 дюймів) під землею в галітній горі поблизу міста Зісаберка, в Кундінамарка, Колумбія. Це туристичне місце та місце паломництва в країні. Храм у нижній частині розділяється на три відділення, що відображають народження, життя та смерть Ісуса. Ікони, прикраси та архітектурні деталі ручної роботи, вирізані в галітовій скелі.
Сольовий собор вважається одним із найзначніших досягнень колумбійської архітектури, що характеризується як “Jewel of Modern Architecture”. Собор є цінним культурним, екологічним та релігійним надбанням колумбійського народу.
Крім цього собор функціонує як церква, яка недільними днями приймає до 3000 відвідувачів, але тут немає єпископа і тому не надано офіційного статусу католицизму як собору.
Підземні сади Форестьєра (США)
Підземні парки Forestiere, розташовані на вулиці 5021 West Shaw Avenue у місті Фресно, штат Каліфорнія, складаються з серії підземних споруд, збудованих іммігрантом з Сицилії Baldasare Forestiere, протягом 40 років з 1906 до своєї смерті в 1946 році. Сади експлуатуються членами сім’ї Forestiere через історичний центр Forestiere, і можуть розглядатися як вражаючий і неординарний приклад місцевої архітектури.
Головною причиною для будівництва підземної обителі було жаркі літні періоди, характерні для області Фресно. Незліченні години були витрачені на розкопки твердого шару, який закріплює значну частину грунту Фресно для створення свого підземного будинку. У ньому була літня спальня, зимова спальня, ванна, функціональна кухня, ставок з рибою та салон з каміном. Посеред красивих кам’яних стін та арок – гроти та внутрішні дворики, що мають так звані кишені світла. Хитрі шляхи були створені протяжністю 10 акрів, без допомоги креслень.
Печери світлячків Вайтомо (Нова Зеландія)
Зал Waitomo Glowworm Caves – це печера у Вайтомо на північному острові Нової Зеландії. Відомий своїм населенням Arachnocampa luminosa – види свійських черв’яків, виявлених виключно в Новій Зеландії. Ця печера є частиною системи Waitomo Caves, яка включає печеру Руакурі та печеру Арануї.
Тут організовуються екскурсії, які включають прогулянку на човнах під світильниками.