Світові пам’ятки, які заборонено фотографувати

Не всі туристичні пам’ятки дозволено фотографувати. На деякі знакові місця ввели заборону, щоб захистити цінні експонати від спалахів. Інші ж виправдовують діючі правила іншими причинами, наприклад, релігійними міркуваннями, або вважають процес фотографування зневажливим ставленням до пам’ятки. У будь-якому випадку, порушення заборони може стати для туриста з фотоапаратом або смартфоном великою неприємністю, в тому числі величезними штрафами.

sistinechapel

Фахівці The Sun склали список пам’яток, поруч з якими краще навіть не ризикувати. Заборона діє в знаменитій Базиліці Сакре-Кер в Парижі. Правило введено, щоб «зберегти відповідну атмосферу для молитви», – йдеться на його офіційному сайті. Всіх порушників з базиліки виганяють. Щоб уникнути негативних наслідків краще не виймати камеру в Сикстинській капелі Ватикану. Пам’ятка особливо відома стелею, розписаною Мікеланджело. Крім того, ексклюзивні права на зображення оздоблення капели належали японському телеканалу Nippon, який був спонсором проведених тут реставраційних робіт.

Фотографування Долини Царів в Єгипті може взагалі обернутися тюремним ув’язненням. Для того, щоб зробити тут фото без спалаху, попередньо необхідно отримати дозвіл.

Тюремне увязнення загрожує і тим, хто фотографується на популярному пляжі Мао Кхао Біч в Таїланді. Справа в тому, що частина узбережжя знаходиться у власності місцевого аеропорту. Раніше натовпи туристів приходили сюди, щоб зробити фото на фоні низько пролітаючого літака. Однак після кількох смертельних випадків небезпечну ділянку пляжу обгородили і ввели заборону на фото.

thevangoghmuseum

Багато музеїв світу вводять обмеження на користування фотоапаратом і іншими гаджетами. Зроблено це з метою захисту творів мистецтва від пошкоджень. Зокрема, заборона діє в Музеї Ван Гога в Амстердамі. В якості альтернативи відвідувачам пропонують сфотографуватися в фойє або в спеціальних зонах для Селфі. Ще одне місце в голландській столиці, де заборонені будь-які фотосесії – Будинок Анни Франк.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Зовсім недавно заборона була введена в кістниці Седлець в Чехії, де знаходяться близько 70 тисяч людських скелетів. Обмеження з’явилося через зневажливе ставлення туристів, які заради незвичайної фотографії могли брати зі стін людські кістки. Щоб не нарватися на штраф, за три дні до візиту в Седлець необхідно оформити спеціальний дозвіл на фотозйомку. Минулого місяця обмеження на фото почало діяти в районі Гион японського міста Кіото. Це сталося після численні скарги проживаючих тут гейш, які звинуватили туристів в переслідуваннях і фотографуванні без дозволу. Порушникам заборони обіцяно штраф в розмірі 100 доларів.

Ейфелеву вежу більше не можна фотографувати навіть на смартфон.

І мало хто знає, що фотографування Ейфелевої вежі також є порушенням закону. Справа в тому, що її знамените світлове шоу, яке радує туристів в темний час доби, було створено компанією SETE і захищено авторським правом.

eiffeltower

Проте, на даний момент ще не поступало відомостей про штрафи за фото на фоні знаменитої паризької пам’ятки. Варто мати це на увазі.