Собори Львова, варті Вашої уваги

Одним з найважливіших аспектів культурної та історичної спадщини Львова є його храми і церкви. З початку заснування міста тут активно велося будівництво релігійних споруд. Львів був і є найбільшим центром духовного життя Західної України. Територіальне положення міста визначило його строкатий конфесійний склад. А різні вірування прихожан зумовили будівництво церков різних типів. Оскільки Різдвяні свята у Львові лише почнуться, експерти радять відвідати це місто. Нижче подано собори і церкви Львова, які користуються найбільшою популярністю серед відвідувачів.

cathedral_of_st_george_lviv.jpg (100.87 Kb)

Собор Святого Юра

Церква Святого Юра - це собор бароко-рококо, розташований у місті Львові, історичній столиці Західної України. Збудований між 1744-1760 на пагорбі з видом на місто. Собор займає провідну позицію в українських релігійних і культурних умовах. У 19-20 століттях собор служив материнською церквою Української Греко-Католицької Церкви.

bernardine_monastery_and_church_of_st_andrew.jpg (94.23 Kb)

Бернадинський монастир і костел святого Андрія

Бернардинська церква і монастир у Львові розташовані в історичному центрі Львова, на південь від ринкової площі. Монастир поряд з Римсько-католицьким храмом св. Андрія, сьогодні греко-католицький костел св. Андрія, тепер належить до ордена св.Василія Великого.

dominican_church_lviv.jpg (121.97 Kb)

Домініканський собор

Домініканський собор – сучасна офіційна назва Це́рква Пресвято́ї Євхари́стії, історична косте́л Божого тіла і монастир домініканців. Розташований у історичному центрі Львова, на схід від ринкової площі. Його спочатку було побудовано як римо-католицьку церкву Корпус-Крісті, і сьогодні вона є греко-католицькою церквою Святої Євхаристії.

latin_cathedral_lviv.jpg (98.75 Kb)

Латинський собор

Архікатедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, яку зазвичай називають просто латинським собором - це католицький собор 14-го століття у Львові. Він розташований у історичному центрі Львова, у південно-західному кутку ринкової площі, називається Соборна площа.

armenian_cathedral_lviv.jpg (126.12 Kb)

Вірменський собор

Вірменський кафедральний собор Успіння Марії знаходиться у історичному центрі Львова, на північ від ринкової площі. До 1945 року він був собором Вірменської Католицької Архиєпархії Львова, з 2000 року він служить собором Єпархії України Вірменської Апостольської Церкви.

church_o_st_olga_and_elizabeth_lviv.jpg (121.45 Kb)

Церква святої Ольги і Єлизавети

Церква св. Ольги та Єлизавети у Львові розташована між головною залізничною станцією міста та історичним центром Львова. Спочатку вона була побудована як Римо-Католицький Костел Св. Єлизавети і сьогодні служить Греко-Католицькою Церквою Св. Ольги та Єлизавети. Церква святої Ольги та Єлизавети є найвищою культовою спорудою у Львові і найвищою будівлею, якщо не враховувати телевежі.

jesuit_church_lviv.jpg (103.78 Kb)

Єзуїтський костел

Храм святих апостолів Петра й Павла (колишній костел Петра й Павла ордену Єзуїтів, в народі — Костел єзуїтів) на вулиці Театральній, споруджений у 1610–1630 рр. італійським архітектором єзуїтського ордену Джакомо Бріано. Це — перша пам'ятка барочної архітектури у Львові.

monastery_of_saint_onuphrius.jpg (80.82 Kb)

Монастир святого Онуфрія

Василіянський монастир та греко-католицька церква св. Онуфрія у Львові розташована на північ від історичного центру Львова, біля підніжжя Замкової гори.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

У документах згадується дерев'яна церква, що існувала на цьому місці вже в 13 столітті під час правління Лева I Галича. Протягом другої половини 15 століття поряд з церквою був побудований монастир. Кам'яна церква була побудована в 1550 р., А в 1585 р. - монастир, оточений укріпленнями.

assumption_church_ukraine.jpg (65.35 Kb)

Успенська церква

Успенська (Воло́ська) церква у Львові, також Ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці — храм, збудований у 1591–1629 рр. за планом Павла Римлянина, за участю Войцеха Капіноса і Амвросія Прихильного, на замовлення Львівського братства. Сьогодні знаходиться під юрисдикцією Української автокефальної православної церкви.

church_of_st__nicholas_ukraine.jpg (146.81 Kb)

Церква Святого Миколая

Це́рква Свято́го Микола́я — памʼятка архітектури національного значення, один із найдавніших храмів Львова. Знаходиться під горою Будельницею на вул. Богдана Хмельницького, 28 г (колишній Волинський тракт).Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Svitom.info! Become a Patron!