Одним з найважливіших аспектів культурної та історичної спадщини Львова є його храми і церкви. З початку заснування міста тут активно велося будівництво релігійних споруд. Львів був і є найбільшим центром духовного життя Західної України. Територіальне положення міста визначило його строкатий конфесійний склад. А різні вірування прихожан зумовили будівництво церков різних типів. Оскільки Різдвяні свята у Львові лише почнуться, експерти радять відвідати це місто. Нижче подано собори і церкви Львова, які користуються найбільшою популярністю серед відвідувачів.
Собор Святого Юра
Церква Святого Юра – це собор бароко-рококо, розташований у місті Львові, історичній столиці Західної України. Збудований між 1744-1760 на пагорбі з видом на місто. Собор займає провідну позицію в українських релігійних і культурних умовах. У 19-20 століттях собор служив материнською церквою Української Греко-Католицької Церкви.
Бернадинський монастир і костел святого Андрія
Бернардинська церква і монастир у Львові розташовані в історичному центрі Львова, на південь від ринкової площі. Монастир поряд з Римсько-католицьким храмом св. Андрія, сьогодні греко-католицький костел св. Андрія, тепер належить до ордена св.Василія Великого.
Домініканський собор
Домініканський собор – сучасна офіційна назва Це́рква Пресвято́ї Євхари́стії, історична косте́л Божого тіла і монастир домініканців. Розташований у історичному центрі Львова, на схід від ринкової площі. Його спочатку було побудовано як римо-католицьку церкву Корпус-Крісті, і сьогодні вона є греко-католицькою церквою Святої Євхаристії.
Латинський собор
Архікатедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, яку зазвичай називають просто латинським собором – це католицький собор 14-го століття у Львові. Він розташований у історичному центрі Львова, у південно-західному кутку ринкової площі, називається Соборна площа.
Вірменський собор
Вірменський кафедральний собор Успіння Марії знаходиться у історичному центрі Львова, на північ від ринкової площі. До 1945 року він був собором Вірменської Католицької Архиєпархії Львова, з 2000 року він служить собором Єпархії України Вірменської Апостольської Церкви.
Церква святої Ольги і Єлизавети
Церква св. Ольги та Єлизавети у Львові розташована між головною залізничною станцією міста та історичним центром Львова. Спочатку вона була побудована як Римо-Католицький Костел Св. Єлизавети і сьогодні служить Греко-Католицькою Церквою Св. Ольги та Єлизавети. Церква святої Ольги та Єлизавети є найвищою культовою спорудою у Львові і найвищою будівлею, якщо не враховувати телевежі.
Єзуїтський костел
Храм святих апостолів Петра й Павла (колишній костел Петра й Павла ордену Єзуїтів, в народі — Костел єзуїтів) на вулиці Театральній, споруджений у 1610–1630 рр. італійським архітектором єзуїтського ордену Джакомо Бріано. Це — перша пам’ятка барочної архітектури у Львові.
Монастир святого Онуфрія
Василіянський монастир та греко-католицька церква св. Онуфрія у Львові розташована на північ від історичного центру Львова, біля підніжжя Замкової гори.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
У документах згадується дерев’яна церква, що існувала на цьому місці вже в 13 столітті під час правління Лева I Галича. Протягом другої половини 15 століття поряд з церквою був побудований монастир. Кам’яна церква була побудована в 1550 р., А в 1585 р. – монастир, оточений укріпленнями.
Успенська церква
Успенська (Воло́ська) церква у Львові, також Ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці — храм, збудований у 1591–1629 рр. за планом Павла Римлянина, за участю Войцеха Капіноса і Амвросія Прихильного, на замовлення Львівського братства. Сьогодні знаходиться під юрисдикцією Української автокефальної православної церкви.
Церква Святого Миколая
Це́рква Свято́го Микола́я — памʼятка архітектури національного значення, один із найдавніших храмів Львова. Знаходиться під горою Будельницею на вул. Богдана Хмельницького, 28 г (колишній Волинський тракт).