Острів Березань – справжня знахідка для туриста

Береза́нь — невеликий острів на Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман. Знаходиться він в Україні за 2 км від села Рибаківка Миколаївської області і за 12,8 км на південний захід від Очакова. Острів невеликий: довжиною близько 800 м, шириною — 200-400 м і площею — 23,6 га.

berezanisland

Острів Березань є справжньою знахідкою для дослідників, адже, це найбільший острів, утворений корінними породами. Раніше Березань був півостровом, але тепер його територія зменшилася, зробивши острів ще більш цікавим для дослідників і для науки.

Потрапити на острів Березань – велика удача. Це острів, віддалений від цивілізації, тут є лише дика природа і безкрає море навколо. Острів досить старовинний, тому на ньому вивчаються різні археологічні, геологічні та гідрологічні зміни. Раніше острів був усіяний будинками; на ньому розташовувався храм Афродіти. Ще раніше на острові знаходилося поселення Борисфеніда. Цінні знахідки з острова зберігаються в кращих історичних музеях. Зараз острів є частиною археологічного заповідника “Ольвія” – він потребує допомоги, оскільки руйнується від несанкціонованих розкопок. Також на території острова водяться рідкісні ящірки і змії, деякі з яких можуть бути отруйними, тому потрібно бути гранично обережним.

berezan

Острів Березань є безлюдним і тут можна вдосталь насолодитися красою чорного моря і запахом степової трави, а також відпочити від міської суєти. Також тут можна порибалити, а потім заночувати з наметом, крім цього тут хороше місце для дайвінгу. На острові проводяться екскурсії, де можна докладніше почути про крейсер “Очаків” і лейтенанта Шмідта, якому на острові встановлено пам’ятник у вигляді вітрила.

До острова Березань можна добратися на катері або рибальському баркасі з Очакова або Рибаківки. Острів Березань особливо зацікавить тих туристів, які цікавиться науковою діяльністю, історією, або ж просто хочуть спокійно послухати шум моря і подихати морським повітрям далеко від галасливих пляжів. Туристи, які звикли до веселих нічних клубів біля моря, навряд чи знайдуть чим себе зайняти на острові.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Острів Березань – ще одна дивовижна пам’ятка українській природі.