Новий податок для туристів вводить Туреччина

Туреччина посилює заходи безпеки у всіх аеропортах країни, при цьому частина цих витрат уряд країни перекладає на самих пасажирів, які подорожують самостійно чи в складі групи. Новий податок на безпеку зобов’язані сплачувати всі туристи – громадяни Туреччини чи інших держав, незалежно від віку і сезону поїздки.

turkeycountry

Як стало відомо, спершу Головне управління державних аеропортів Туреччини оголосило про розмір збору в три євро. Але в справу втрутилось міністерство культури і туризму Туреччини і глава відомства Мехмет Ерсой наполіг на тому, щоб суму податку знизили до 1,5 євро на людину.

Рішення про введення нового податку стало несподіваним для турбізнесу Туреччини і для туроператорів, що працюють у цьому напрямку. Цей збір не враховувався при продажу пакетних турів до Туреччини по акції раннього бронювання на літній сезон-2019.

За повідомленням турецьких ЗМІ, зараз Асоціація турецьких туристичних агентств (TÜRSAB) буде намагатися вирішити це питання з іноземними туроператорами. Але складність в тому, що поки ніяких офіційних документів, які роз’яснюють порядок сплати податку на безпеку, немає.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

За відгуками туроператорів, з туристів, які вже купили тури в Туреччину на літо 2019 року, найімовірніше ніяких доплат в розмірі 1,5 євро через введення нового податку вже не вимагатимуть.

Туризм у Туреччині спостерігається швидким зростанням протягом останніх двадцяти років і є важливою частиною економіки. Міністерство культури і туризму Туреччини в даний час сприяє розвитку турецького туризму під назвою «Туреччина Головна». У 2014 році Туреччина привабила близько 42 мільйонів іноземних туристів, зайнявши 6-те місце за популярністю у світі.

turkeybridge

Туреччина має 17 об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, таких як “Історичні райони Стамбула”, “Скельні райони Каппадокії”, “Неолітна ділянка hatalhöyük”, “Hattusa: Hittite Capital”, “Археологічний пам’ятник Трої”, “Пергамон і його багатошаровий культурний ландшафт”, “Гієраполіс – Памуккале” і “Гора Немрут” і 51 об’єкт всесвітньої спадщини в попередньому списку, такі як археологічні пам’ятки або історичні міські центри Гьобеклі тепе, Гордіон, Ефес, Афродізіас, Перга, Лікія, Сагалассос, Айзаной, Зевгма, Ані, Харран, Мардін, Конья і Аланія. Туреччина є домом для двох із семи чудес стародавнього світу, найдавнішого релігійного містечка в світі Гьобеклі-Тепе, та численних інших об’єктів світової спадщини.