Нові правила відвідування Венеції

Представники влади заявили про те, що масивні морські судна, включаючи круїзні лайнери, будуть перенаправлятися до нових причалів, минаючи історичний центр Венеції. Як роз’яснив міністр інфраструктури і транспорту Італії Данило Тонінеллі, таких буде близько третини. Починаючи з вересня, деякі лайнери будуть змушені швартуватися в терміналах Fusina і Lombardia. Хоча ці місця все ще знаходяться в зоні міської лагуни, вони розташовані за межами історичного центру. Хто приїжджав до Венеції на своєму автомобілі і паркувався на даху віддаленого паркінгу, знає про те, що шлях до центру звідси, та ще в розпал сезону, по жарі – аж ніяк не близький.

Як повідомляється, круїзна індустрія старанно працювала з місцевою владою і дирекцією порту, щоб знайти рішення, які дозволяють плаваючим гігантам отримувати пропуск до найбільшого в країні причалу Marittima, не проходячи через одну з головних водних магістралей міста – канал Джудекка. Представники круїзних компаній в результаті погодилися з використанням каналу Вітторіо-Емануеле в якості найкращого і найбільш розумного способу відвести великі круїзні лайнери від Джудекке.

Плани щодо обмеження кількості великих круїзних суден, яким дозволено проходити через два основних міських канали Джудекка і Сан-Марко, з’явилися в 2017 році. Тепер влада приступила до їх реалізації. Сталося це всього через два місяці після того, як круїзний лайнер врізався в док в Венеції і поранив п’ятьох осіб.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Обмеження числа круїзних суден, що заходять до Венеції, – не єдине, що робить влада для боротьби з проблемою надмірного туризму. Раніше в цьому році мер оголосив про швидке введення нового податку з туристів, який перетворить Венецію в перше італійське місто, в якому застосовується денна плата за вхід. Проте, ці дві дії з контролю за туризмом, швидше за все, не призведуть до зниження туристичного потоку. За оцінками експертів, щорічно місто відвідують близько 25 мільйонів чоловік, що робить його одним з найпопулярніших туристичних напрямків у світі.