Названа найкраща країна для любителів вина

Рейтинг склали експерти онлайн-сервісу для мандрівників Lastminute.com. Країни порівнювалися за кількома критеріями, а саме: доступність відвідування виноградників, рівень проведення дегустацій, обсяги продажів якісного алкоголю, а також вартість проїзду і проживання.

В результаті Італія отримала найвищий бал, і багато в чому завдяки тому, що туристам практично з будь-якої країни світу доступні близько тисячі варіантів подорожей з дегустаціями вина. Всього ж в країні налічується 21 виноробний регіон, де вирощують виноград всіх сортів.

Італія є найбільшим світовим виробником вина і є домом для одних із найстаріших виноробних регіонів. Італійське вино експортується по всьому світу, як популярне серед італійців. Італійці займають п’яте місце у світовому списку споживання вина з 42 літрами на душу населення. Виноград вирощують у кожному регіоні країни, і там обробляється понад мільйон виноградників.

italianwines

Етруски та грецькі поселенці виробляли вино в Італії ще до того, як римляни посадили власні виноградники у ІІ столітті до нашої ери. Римляни значно збільшили площі Італії під виноградною лозою, використовуючи ефективні виноградарські та виноробні методи, та запровадили широкомасштабні методи виробництва та зберігання, такі як виготовлення бочок та розлив.

Таким чином, Франція посіла лише друге місце. Незадоволені французи вже заявили, що перше місце Італії аж ніяк не означає, що місцеве вино краще в світі. Просто справа в тому, що у Франції в два рази менше місць – близько 400, де можна продегустувати вина, менше виноградників відкрито для туристів – 31 проти 33. Середня ціна пляшки вина в Італії також дешевше – 4,77 євро, тобто майже на євро, ніж у Франції.

Французьких виробників, звичайно, може втішити той факт, що їхні вина частіше відзначаються різноманітними нагородами. Дослідження показало, що у Франції за всю історію нагородами відзначено 28 872 найменувань, в той час як в Італії лише 19 160.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

На третій сходинці в рейтингу найбільш винних країн опинилася Іспанія, четверте місце зайняла Південна Африка. Австралія посіла лише 15-е місце, США – 27-е, а на останньому, 30-му стала Великобританія.