Незабутня поїздка Карпатським трамваєм

karpatskyi_tramvai2

Ще з давніших часів збереглися надбання наших предків. У 1860-х роках відкрита вузькоколійна залізнична гілка поєднала Бойківщину з лісопереробною метрополією Австро-Угорщини. Мережа вузькоколійок стала незамінною у заготівлі, переробці і збуті деревини. Вона розташована посеред мальовничих Горган, де можна побачити всю велич Австро-Угорськії імперії, перипетій війни і партизанських пригод, вбираючи колорит місцевого народного життя та піт тяжкої праці лісоруба.

karpatskyi_tramvai

Найбільшу протяжність і розквіт досягла дорога в радянські часи, проте до кінця минулого століття вона почала поступово занепадати, потерпаючи і від природи, і від людини. На єдиній відновленій повністю Мізунській гілці, колись лише промисловій вузькоколійній залізниці зараз створено цікавий екскурсійний маршрут.

Ширина вузької колії — 760 мм, це майже вдвічі менше за традиційну європейську. До складу потягу входить локомотив, що має 12 місць для туристів, де можна поспостерігати за роботою машиніста, та 2 вагони на різний туристичний смак: закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа для веселого відпочинку і фотополювання.

karpatskyi_tramvai3

Дорогою екскурсовод розповість цікаву історію та велич сітки вузькоколійних залізниць, їх застосуваня, а також про те, як вдалося реконструювати останню на Прикарпатті залізничну гілку з вузькою колією. На маршруті передбачено зупинки біля мосту через річку Мізунку, джерела мінеральної води “Горянка”, висячого болота Ширковець, станції Дубовий Кут та біля каскаду Мізунського водоспаду. Карпатський трамвай долає чотири мости (всього їх на шляху — понад тридцять). Замовивши екскурсію до станції Міндунок, можна відвідати колишнє селище лісорубів від якого залізничні промислові гілки розходяться в гори в різних напрямках, поспостерігати за маневрами “зеленого трамваю“.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Крім цього під час маршруту на станціях Міндунок або Дубовий Кут за бажанням мандрівників можна організувати пікнік, а також здійснити незабутню пішу екскурсію.

Мандрівка особливо запам’ятається в колі цікавої дружньої компанії.