Палац Потоцьких в Тульчині
Найбільший палацовий комплекс в Україні і костел домініканців, завдяки чому Тульчин може вважатися одним з найцікавіших міст Вінниччини.
У 1648 тут був укріплений замок, з кам’яними вежами по кутах. Після нетривалого занепаду і розрухи, викликаних трагічними подіями під час штурму потужної Тульчинської фортеці з численним гарнізоном повсталими козацькими загонами полковника Максима Кривоноса, Хмельницького в 1648 році під час народно-визвольної війни українського народу проти польського поневолення, Тульчин в кінці XVIII століття розквітає і стає широко знаним центром промисловості і ремесел, високої європейської культури, завдячуючи графу Станіславу Щенсному Потоцькому, власнику великих земельних володінь в Україні. Станіслав Щенсний Потоцький робить Тульчин своєю резиденцією, споруджуючи в 1782 році палацо- парковий ансамбль під назвою “Хороше”, який успішно конкурував з найкращими королівськими аналогами Європи. Цей унікальний і величний витвір мистецтва та архітектури, який називають “подільським Версалем“, проектували французький художник, будівельник і механік Лакруа, дизайнер голландець Меркс, автор парку англієць Міллер.
Невеличке село Печера
Південний Буг особливо мальовничий, адже перетікаючи через кам’яні пороги, вода створює унікальну річкову музику.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Невеличке село Печера на Вінничині запрошує гостей щоб розказати цікаві історії та показати особливо красиві місця. Залишки стародавнього городища, які були знайдені на цій території, засвідчують ще трипільську культурну древність Печери. У час, коли про село зроблять першу письмову згадку, Печера перебуватиме у володінні князів Збаразьких. Під час турецького володіння краєм молдавський воєвода обрав для своєї резиденції на Правобережній Україні саме Печеру, як найпривабливіше місце на Східному Поділлі. З тих далеких часів до мальовничої природи Печери додалися ще й багато пам’яток архітектури – культових, житлових, промислових.Палац у Старій Прилуці
Палац в Старій Прилуці – найпривабливіша панська резиденція на Вінниччині. Його часто називають копією Маріїнського палацу у Києві і приписують його авторство знаменитому італійцю Бартоломео Растреллі. Останній, насправді, ніколи не бував на Вінниччині, а цей шикарний необароковий палац спроектував польський архітектор Кароль Маєвський.
Найцікавіше в палаці – не його зовнішній вигляд, а мавританські інтер’єри всередині.