Найкращі туристичні місця на Балканському півострові

Варто відвідати туристичні напрямки, які розташовані на Балканському півострові.

belgrade_serbia

Белград в Сербії

Белград є столицею та найбільшим містом Сербії. Він розташований у місці злиття річок Сава і Дунай, де Паннонська рівнина зустрічається на Балканах.

Історичні райони та будівлі Белграда є одними з найпрестижніших пам’яток міста. Вони включають Скадарлію, Національний музей і прилеглі Національний театр, Земмун, площу Нікола Пашіча, Теразіе, Студентській площі, фортецю Калемегдан, вулицю Кнез Міхайлова, парламент, церкву Святого Сави та Старий Палац. Крім того, з обох боків річки є багато парків, пам’ятників, музеїв, кафе, ресторанів і магазинів. Пам’ятник Авале та Верхні башти відкривають вид на місто.

В Белграді доступні екстремальні види спорту, такі як стрибки на банджі, водні лижі та пейнтболінг. На острові є безліч доріг, де можна кататися на велосипеді, ходити на прогулянку або бігти. Крім Ади, у річках у Белграді нараховується 16 островів, багато хто з них ще не використовуються. Серед них Острів Великої Вітчизняної війни, при падінні Сави, виділяється як оазис нерозгалуженої дикої природи (особливо птахів). Ці райони разом із сусіднім Малим воєнним островом охороняються міським урядом як природний заповідник.

sarajevo_bosnia_and_herzegovina

Сараєво в Боснії і Герцеговині

Сараєво є столицею та найбільшим містом Боснії та Герцеговини. Розташована в межах більшої Сараєвської долини Боснії, вона оточена альпійськими динаровиками та розташована вздовж річки Мілядська в центрі Південно-Східної Європи та Балкан. Сараєво є провідним політичним, соціальним і культурним центром Боснії та Герцеговини, провідним центром культури на Балканах, що має вплив на регіон у сфері розваг, медіа, моди та мистецтва.

Завдяки своїй довгій і багатій історії релігійної та культурної різноманітності, Сараєво іноді називають “Єрусалимом Європи” або “Єрусалимом Балкан”. Це єдине велике європейське місто має мечеть, католицьку церкву, православну церкву та синагогу в одному районі. Регіональний центр освіти, місто також є батьківщиною першої інституції вищої освіти Балкан у формі ісламського політехнічного факультету під назвою Медресе Сарайбосна Осмаллі, яка сьогодні є частиною Сараєвського університету.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Сараєво переживає післявоєнну реконструкцію, і це найшвидше зростаюче місто в Боснії та Герцеговині. Серія туристичних довідників “Lonely Planet” назвала Сараєво 43-м найкращим містом у світі , а в грудні 2009 року перерахувала Сараєво як одне з десяти найбільших міст, які слід відвідати в 2010 році. У 2011 році Сараєво було призначено на 2014 рік Європейською столицею культури та проведе в 2019 році Європейський молодіжний олімпійський фестиваль.

priszren_kosovo

Прізрен в Косово

Прізрен – це історичне місто, розташоване на берегах річки Призрен-Бистриця і на схилах гір Шар (албанець: Маленье Шарріт) у південній частині Косово. Межує з Албанією та Республікою Македонія.

Прізрен є домом для щорічного документального кінофестивалю Dokufest.

У місті також знаходяться численні мечети, православні та католицькі церкви та інші пам’ятники. Серед них: Мечеть Синан-паша, Мечеть Мудерас Алі Ефенді, Мечеть Катіп Сінан Келебі, Церква Пресвятої Богородиці Левиш, Собор Святого Георгія, Церква Святого Спасіння, Свято-Архангельський монастир, Ліга пам’ятника Призрену, Кальяжа фортеця, Церква Святого Миколая, Церква св. Кіріакі, Собор Пресвятої Богородиці Вічного Суккору, Музична школа Лоренца Антоніу, Театр, Будинок Шуйпапа Паші, Православна семінарія Прізрен.

NGOM Fest – музичний фестиваль, створений у Прізрені. Слово “Нгом” означає “Слухайте мене” на албанському діалекті “Гег”. Перше видання фестивалю відбулося в червні 2011 року, і завдяки своїм успіхам були організовані подальші заходи. Головними цілями фестивалю є заохочення нових груп та артистів, створення нової перспективи для музичних фестивалів у Косово та об’єднання різних етнічних груп в Косово та регіоні.