Найбільш екологічно чисті країни

Спершу індекс показує ступінь забруднення повітря і води. Інші види забруднень практично не враховуються. Найбільш проблемною з точки зору екології країною світу стала Монголія. Друге місце в списку займає Афганістан а третє – М’янма.

finland_nidht

Проте, найбільш благополучна екологічна ситуація в Фінляндії.

Фінський ландшафт покритий товстими сосновими лісами та пагорбами, доповнений лабіринтом озер і впадин. Значна частина Фінляндії є незайманою, оскільки тут розміщено 40 національних парків з південних берегів Фінської затоки до високих паст Лапландії. В Фінляндії є регіони, де відбувається багато культурних подій.

У Фінляндії є багато пам’яток, які привабили понад 8 мільйонів відвідувачів протягом року. Комерційні круїзи між великими прибережними і портовими містами Балтійського регіону, включаючи Гельсінкі, Турку, Таллінн, Стокгольм та Травемюнде, відіграють значну роль у місцевій туристичній індустрії. Фінляндія локально вважається будинком Святого Миколая або Санта-Клауса, який живе у північному районі Лапландії.

Над Полярним колом, у середині зими, є полярна ніч, період, коли сонце не піднімається протягом декількох днів чи тижнів, а то й місяців, а відповідно, і північного сонця влітку, без заходу сонця навіть у півночі (до 73 дні поспіль, у найкоротшій точці). Лапландія розташована на північ, що регулярно спостерігається в осінній, зимовій та весняній вершині, внаслідок сонячного вітру, флюоресценція у високій атмосфері Aurora Borealis.

finlandsky

На відкритому повітрі можна покататись на лижах, зіграти в гольф, порибалити, зайнятись яхтінгом, відвідати озерні круїзи, здійснити походи та байдарках. Дикої природи в Фінляндії достатньо для любителів полювання. Перегляд птахів користується популярністю у тих, хто любить авіфауну. Лось і заєць – це звичайна гра у Фінляндії.

Фінляндія межує з Балтійським морем, Ботнічною затокою та Фінської затокою, між Норвегією на півночі, Швецією на північний захід, а також Росією на схід.

Інші країни, які трохи поступаються за чистотою це – Ісландія, Естонія, Швеція та Норвегія.