Мальовничі Смугарські водоспади в Україні

Буковинські водоспади – унікальні свого роду водоспади, які ще називають Смугарські. Водоспадів в Карпатах загалом не так багато, а тут їх сім в одному місці. Цікаво те, що про ці водоспади мало кому відомо навіть серед фахівців.

verkhniy_huk

Смугарські (Буковинські) водоспади знаходяться неподалік села Розтоки, що в Путильському районі. Найменший з них близько 4 метрів, а з найвищого вода падає майже з 20-метрової висоти. Неподалік цих водоспадів знаходяться мальовничі скелі Протятого каміння. Величезні скелі, найвища з яких Соколине око, має висоту понад 40 метрів.

Букови́нські водоспа́ди або смугарські водоспади це група водоспадів, яка є ландшафтним заказником місцевого значення в Україні. Розташована краса природи в Покутсько-Буковинських Карпатах на території Путильського району Чернівецької області. Поруч розташове село Розтоки у присілку Смугарь. Площа природоохоронної території займає 38,5 га.

Русло потоку Смугарів та більшість його лівих приток перетинають виходи масивних пісковиків, вапняків, сланців з яких формується низка красивих водоспадів. Розташовані на відстані 2 км — сім водоспадів різної потужності й висоти: від 3 метрів до понад 18 метрів, що є унікальним явищем для Українських Карпат.

kovber

Ковбер це широкий водоспад висотою всього три з половиною метри. Носить свою назву в честь пана, який при Румунії побудував на цьому місці бетонну стінку для забору води для водяного млина.

sych

Сич розміщений в 20 метрах вище від Ковбера. Це вертикальний водоспад висотою десять з половиною метрів. Назва його походить від особливого шипіння води.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

nyzhniy_huk

Нижній Гук знаходиться трохи вище від водоспаду Сич. Це також вертикального типу, каскадний водоспад висотою близько дев’яти метрів.

vorota

Водоспад Ворота розміщений майже на один км вгору від Нижнього Гуку висотою три з половиною метри.

seredniy_huk

Середній Гук на відстані близько двісті п’ятдесят метрів від водоспаду Ворота тече красивий каскадний водоспад вертикального типу і висотою десять з половиною метрів.

velykyi_huk

Великий Гук знаходиться ще дальше через п’ятсот метрів від Середнього Гука. Це найкрасивіший і найвищий водоспад цієї місцевості висотою близько дев’ятнадцяти метрів.

verkhniy_huk

Верхній Гук є останнім сьомим водоспадом висотою близько п’яти метрів.

Ці унікальні водоспади номінувались на звання одного зі Семи природних чудес України проте за результатами інтернет-голосування посіли лише дев’яте місце.

Незважаючи на це навколо цієї пам’ятки почав активно розвиватись екотуризм і почали створювати різні пішохідні маршрути, які особливо актуальні весною, або після рясних дощів коли води стає більше і водоспади стрімко та бурхливо рухаються вниз.