Лувр визнано найпопулярнішим музеєм у світі

Протягом минулого року його відвідало більше десяти мільйонів чоловік. Однією з причин зростання популярності стали зйомки в Луврі музичного кліпу Бейонсе і Jay-Z.

Лувр – найбільший у світі художній музей і історична пам’ятка Парижу.

luvr
Музей розташований у палаці Лувр, спочатку побудованому як замок Лувр в кінці 12-13-го століття під Філіпом II. Залишки фортеці видно в підвалі музею. У зв’язку з міською експансією міста, фортеця зрештою втратила свою оборонну функцію і в 1546 році була перетворена Френсісом I у головну резиденцію французьких королів. Будівля багато разів була розширена, щоб сформувати нинішній палац Лувра. У 1682 році Людовик XIV вибрав Версальський палац для своєї сім’ї, залишивши Лувр насамперед місцем для показу королівської колекції, включаючи, з 1692, колекцію давньогрецької і римської скульптури. У 1692 році будівлю зайняли Академія написів і дзвіночків та Академія Royale de Peinture et de Sculpture, яка в 1699 році провела першу серію салонів. Académie залишився в Луврі протягом 100 років. Під час Французької революції Національна асамблея постановила, що Лувр слід використовувати як музей для показу шедеврів нації.

На другому місці опинився Національний музей Китаю в Пекіні.

nationalmuseumofchina

Національний музей Китаю огинає східну сторону площі Тяньаньмень в Пекіні. Головною місією музею є виховувати мистецтво та історію Китаю. Це один з найбільших музеїв світу.

Третє місце посідає Метрополітен-музей у Нью-Йорку.

metropolitanmuseum

Музей мистецтв Метрополітен в Нью-Йорку, розмовно кажучи “Зустріч”, є найбільшим музеєм мистецтв у Сполучених Штатах. Його постійна колекція містить понад два мільйони робіт, розділених між сімнадцятьма кураторськими відділами. Головна будівля, розташована на східному краю Центрального парку уздовж музейної милі в районі Верхнього Іст-Сайду Манхеттена, є однією з найбільших у світі художніх галерей. Набагато менше друге місце розташування – The Cloisters у парку Fort Tryon у Верхньому Манхеттені – містить велику колекцію мистецтва, архітектури та артефактів з середньовічної Європи. 18 березня 2016 року музей відкрив Метеру Бройер на Мадісон-авеню на Верхньому Іст-Сайді; вона розширює сучасну художню програму музею.

Постійна колекція складається з творів мистецтва класичної античності та стародавнього Єгипту, картини та скульптури майже всіх європейських майстрів, а також велика колекція американського та сучасного мистецтва. Met підтримує великі запаси африканського, азіатського, океанічного, візантійського та ісламського мистецтва. У музеї знаходяться енциклопедичні колекції музичних інструментів, костюмів та аксесуарів, а також антикварні зброї та броні з усього світу. Кілька помітних інтер’єрів, починаючи від Риму 1-го століття через сучасний американський дизайн, встановлені в його галереях.

Замкнули п’ятірку Музеї Ватикану і Сучасна галерея Тейт в Лондоні.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Також в десятку увійшли Лондонська національна галерея, Національна галерея мистецтв у Вашингтоні, Державний Ермітаж і Музей Вікторії і Альберта в Лондоні.