“…Наступна станція…” або ж найгарніші метрополітени світу

stokgolm2

Досвідчені мандрівники кажуть, що в деяких містах в метро потрібно спуститися обов’язково, навіть якщо у Вас немає мети доїхати з однієї точки в іншу. Незабутні враження Вам точно забезпечені!

Для жителів великих міст метро – це звичний вид транспорту, а ось для туристів – це найчастіше одна з найяскравіших і найцікавіших пам’яток міста. Перші найчастіше спускаються в підземку з втомленими і незадоволеними обличчями, а ось другі – сприймають поїздку як подорож по чарівній країні, де кожна станція – новий привід для подиву і захоплення. Тож, для Вас список найгарніших метрополітенів світу.

Лондон

metrlo_london
vestminster

Найстаріший в світі метрополітен, історія якого почалася в 1863 році. В даний час налічує 275 станцій і займає четверте місце в світі по протяжності. Одні станції лондонської підземки зберегли чарівність старовини і, здається, зовсім не змінилися з часів свого відкриття. Інші ж, навпаки, вражають своїм суперсучасним і часом навіть трошки футуристичним виглядом. До останніх можна віднести, наприклад, «Вестмінстер», який зустрічає пасажирів металевими поверхнями і численними трубами в інтер’єрі.

Неаполь

metro_toledo

Метро в цьому італійському місті відносно молоде (перша підземна ділянка міського транспорту була запущена тільки в 1993 році) і компактне (на сьогоднішній день функціонує всього 2 лінії з 20 станціями). Мабуть, головною визначною пам’яткою метрополітену Неаполя можна вважати станцію «Толедо», створену архітектором Оскаром Тускетсом.

Стіни і стеля станції покриті мозаїкою блакитного і білого кольору, за рахунок чого у одних пасажирів виникає відчуття снігового царства, а у інших – ілюзія космосу. До речі, саме «Толедо» багато хто вважає найкрасивішою станцією метро в світі!

Стокгольм

stokgolm4

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

stokgolm3

Метрополітен (або Tunnelbana, як його називають жителі шведської столиці) складається з 100 станцій, 47 з яких були збудовані в скелях. Багато туристів порівнюють Стокгольмське метро з картинною галереєю, кожна станція якої – це новий зал.

stokgolm2
stokgolm1
stokgolm

Сліди археологічних розкопок і печера Гірського короля, веселка на стелі і скульптури, витесані прямо зі стін і авангард – відшукати дві однакові (або хоча б просто схожі за стилем) станції в Стокгольмі просто неможливо.

Париж

metro_parizh

Паризький метрополітен – друге за ступенем завантаженості метро в Європі. Ще одна з особливостей Паризького метрополітену в тому, що на деяких лініях їздять потяги з шинами, які не тільки виглядають вельми оригінально, але і вважаються комфортнішими звичайних.

Найгарніша станція – Arts et Mеtiers. До середини 1990-х це була звичайна стара паризька станція, відкрита ще в 1904 році поряд з “Національною консерваторією мистецтв і ремесел”, тому і отримала назву «Мистецтва і ремесла». Але в 1994 році до 200-річчя заснування її було вирішено реконструювати, перетворивши в не дуже типовий для метро Парижа об’єкт мистецтва.

Лісабон

lisabon

Як і більшість будівель в місті, станції метро оздоблені облицювальною плиткою. Над декором більшості інтер’єрів працювали відомі португальські художники.

Так, наприклад, станція “Cabo Ruivo” нагадує «гібрид» космічної станції і первісної печери, а “Parque” – цілком присвячена досягненням португальських першовідкривачів.

Лос-Анджелес

metro_los_andzheles

Про це місто кажуть, що все воно повністю нагадує один великий знімальний майданчик. Цю тенденцію підтримує, в тому числі, і громадський транспорт. У створенні інтер’єрів для станцій підземки брали участь більше двох сотень місцевих художників і дизайнерів.

Фанатам кінематографа (а їх серед туристів більшість) обов’язково варто відвідати станцію “Hollywood/Vine Station”, яка прикрашена кінопроекторами, котушками з-під плівки і іншими «експонатами», присвяченими золотим сторінкам американського кіно.

Монреаль, Канада, станція Champ-de-Mars.

metro_kanada1

Відкрили станцію в 1966 році. Знаходиться вона на помаранчевій лінії Старого Монреаля, в районі Віль-Марі. Особливо красивою Champ-de-Mars стає в ясні дні, коли сонце пробивається крізь вітражі художника Марселя Феррон. Кажуть, що ця станція – найвідоміша його робота.

Гаосюн, Тайвань, станція Formosa Boulevard.

metro_taivan

Потрапити на цю дивну станцію, яку ще називають “Купол світла” Ви зможете під час переходу з червоної на помаранчеву лінію або навпаки. Яскраву божественну мозаїку з сотень окремих шматочків скла створив художник Нарцис Квольята (Narcissus Quagliata).

На куполі 30-метрового діаметру і загальною площею 660 кв. м., розкриваються 4 теми людського життя. Це “Вода” – черево життя, “Земля” – процвітання і економічне зростання, “Світло” – творчий дух і “Вогонь” – руйнування і відродження, послання любові і терпимості.

Київ, Україна, станція Золоті ворота.

zoloti_vorota

Золоті ворота – одна з улюблених станцій киян. Її відкрили в 1989 році. Головними архітекторами виступили Борис Жежерін та його син Вадим. Художнім оформленням займалися також С. Адаменко і М. Ралко.

Станція оформлена в стилі Київської Русі. Безліч мозаїк – справа рук майстрів Г. Корен і В. Федько. В обробці переважає мармур і граніт.

Варшава, Польща, станція Plac Wilsona.

polsza_metro

Станцію під варшавською площею Вудро Вільсона відкрили в 2005, але за минулий час вона не втратила зовнішньої ефектності при загальній лаконічності метрополітену в столиці Польщі і не дарма шанується місцевими жителями як один з найкрасивіших підземних вокзалів міста.

Це хай-тек в чистому вигляді. Сіро-сталева колірна гамма, скляний павільйон над вестибюлем, металеві та гранітні елементи, абстрактні мозаїки … І над усім цим – велика овальна конструкція. По суті, це люстра, яка одночасно і висвітлює станцію, і сама підсвічується різними кольорами в залежності від часу дня.

Роттердам, Нідерланди, станція Wilhelminaplein.

rotterdam

Ще один зразок модного сучасного підходу до архітектури метро. Станція була відкрита в 1997 році, і її автори зі студії Zwarts & Jansma Architects, очевидно, надихалися творчістю британської суперзірки Захі Хадід.

Вигнуті «поточні» форми, світла колористика, перфорація стелі і стін великими круглими отворами – виявляється, що образ фантастичного корабля, що розсікає простори Всесвіту, можна створити і такими, відносно скромними засобами та способами.

Тож, мандруючи, обов’язково спустіться в метро і Ви здивуєтесь від того, який “загадковий світ” перед Вами відкриється. А ще кажуть: “Метрополітен – це обличчя міста”, – тому дивіться уважно.