Археологи виявили в селі на півночі Словаччини скарб із бронзових предметів, яким кілька тисяч років. Скарб був залишками шкіряної сумки з різноманітними предметами всередині, пише “Новое время” з посиланням на видання The History Blog.
Бронзові прикраси були знайдені в селі Гозелец, в Пряшівському краї Словаччини. Відстань від цього села до українського Ужгорода становить менше 200 кілометрів.
У скарбі були монети, голки, цвяхи і коштовності. Серед іншого, були виявлені невеликі фрагменти бронзових спіралей, воронкоподібних штифтів і трьох бронзових дисків. Археологи відзначили, що прикраси виконані досить витончено і, здається, зроблені з білого металу. Можливо, це бронза з високим вмістом олова в сплаві. Інша можливість полягає в тому, що сплав був оброблений будь-яким способом, можливо, цькування органічною кислотою. Для бронзового століття цю технологію можна назвати передовою. Найбільш рідкісними артефактами в скарбі є залишки шкіри, прикріплені до спіралей і дисків. Це, ймовірно, все, що залишилося від сумки, в якій були заховані прикраси. Спіралі, судячи з усього, використовувалися для закривання верхньої частини сумки. Органічні залишки були перевірені радіовуглецевим аналізом. Виявилося, що вік сумки – приблизно 3000 років.
Такі разультати дозволяють датувати самі металеві предмети середнім або пізнім бронзовим століттям. Можливо, археологи знайшли свого роду тайник стародавнього “колекціонера”, оскільки вік предметів відрізняється дуже сильно. Це також тільки вдруге, коли в Словаччині була знайдена оброблена шкура часів бронзового століття. Пізніше в тому ж районі були виявлені артефакти набагато більш молодого віку, в тому числі кельтські пряжки, лопата, вогнепальну зброю. Знахідки були виставлені на тимчасову експозицію в історичній ратуші музею Спіша. Експерти музею вивчать їх до того, як буде організована постійна виставка.
Раніше НВ повідомляло про те, що на території заповідника “Стародавній Київ” співробітники Інституту археології знайшли скарб зі срібними монетами. Про знахідку вчених розповів в своєму блозі директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Никоряк. За словами вченого, монети датуються часом від 1817 до 1912 років, а закопані були незабаром після 1917 року.