Казкові мініатюрні міста, які можна побачити

bruges_belgium.jpg (101 Kb)

Брюгге в Бельгії

Залягти на дно в Брюгге навряд чи захочеться, зате нескінченно гуляти і насолоджуватися красою - неодмінно. Місцеві жителі явно забули перевернути календар десь в 15 столітті, а з тих пір і зовсім перестали думати про час. Площа Гроті Маркт як і раніше сповнена жвавих торговців, Міська рада засідає в ошатній ратуші, на кам'яних мостових раз у раз лунає цокіт копит - гармонію порушують лише натовпи туристів, що атакують місто влітку і в свята.

colmar_in_france.jpg (152.94 Kb)

Кольмар у Франції

Кольмар - французька Венеція: по мальовничим каналам неспішно лавіюють гондоли, лише гондольєри зазивають перехожих на мові Дюма і Гюго. А на суші підпирають один одного фахверкові будиночки, пофарбовані в життєрадісні тони і обвішані строкатими квітковими горщиками.

Сусіднє село Егісайм, одне з найкрасивіших у Франції, славиться не тільки пряниковою архітектурою, а й старовинними виноробними з ігристим не гірше, ніж в Шампані.

cheski-krumlov_in_the_czech_republic.jpg (145.23 Kb)

Ческі-Крумлов в Чехії

Головна визначна пам'ятка Ческі-Крумлова - монументальний замок 13 століття, який поступається за величиною лише Празькому Граду. Навколо кружляють вузькі вулички, особливо ефектні в вогнях вечірньої ілюмінації. І на кожному кроці - легенди: про гномів, які чіпляються до перехожих, про Білу Даму, що охороняє місто від бід, про служницю марки, убитої божевільним королевичем, про нещасного алхіміка, який так і не знайшов еліксир молодості, - важко розібрати, де вигадка, а де правда.

ia_in_greece.jpg (63.97 Kb)

Ія в Греції

Ія - перлина острова Санторіні, безтурботне містечко зі знаменитими на весь світ заходами. Тишу і спокій не порушує навіть гуркіт автомобілів, адже пересуватися на них тут просто заборонено. Та й навіщо позбавляти себе задоволення від піших прогулянок повз біло-блакитні вілли, вітряні млини і кріпосні стіни, які колись захищали місто від піратів.

Світанки в Ії теж вражають, та й туристів рано вранці набагато менше.

manarola_in_italy.jpg (121.16 Kb)

Манарола в Італії

Італійська Манарола - частина національного парку «Чінкве-Терре», внесеного до списку скарбів ЮНЕСКО. Вона з'єднана з Ріомаджоре «Дорогою любові», що петляє над обривом уздовж Лігурійського моря. Манарола - мозаїка з пишних виноградників, древніх каплиць, замкових руїн і генуезьких будинків, які обліпили скелю подібно до ласточкиного гнізда. А ще це рай для гурманів: в ресторанах подають місцеві вина і страви з соусом песто, винайденим тут же, в Лігурії.

rovinj.jpg (79.74 Kb)

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Ровінь у Хорватії

Ровінь - місто з багатою історією, що виникло в 3-5 столітті і встигло побувати під владою Візантії, Німеччини, Франції, Венеціанської і Австро-Угорської республік. Нагадування про минуле зосереджені на Каплевидному півострові в Адріатичному морі. Милуватися ними краще з дзвіниці храму Св. Євфимії, а після - гуляти по середньовічних вуличках і ніжитися на дрібногалькових пляжах.

Символ Ровіні - розміщені на вікнах віконниці. У Старому місті не можливо знайти і двох однакових пар.

hultstett_in_austria.jpg (127.1 Kb)

Хальштатт у Австрії

Над Хальштаттом на славу попрацювали і природа, і людина. Ідилічне селище оточують вершини Дахштайна і фотогенічне озеро, а місцева архітектура - втілення елегантності. Туристів приваблюють не лише пейзажі, а й соляні копальні 2 тисячоліття до нашої ери, озерна форель та ... кістниця Бін-Хаус з людськими останками. Земля для кладовищ тут в дефіциті, і раз у десятиліття кістки відкопують, підписують, розфарбовують і поміщають в каплицю, така ось страшна казка.

rothenburg-on-tauber_in_germany.jpg (129.06 Kb)

Ротенбург-на-Таубер в Німеччині

Розташований на Романтичній дорозі Ротенбург зачаровує з першого погляду. Тут все чарівне: фахверкові будівлі, тінисті парки, готичні церкви, ремісничі майстерні і спокусливі Брецель кондитерські. Довершує і без того святкову картину Музей Різдва, відкритий протягом цілого року.

besalu_in_spain.jpg (107.02 Kb)

Бесалу в Іспанії

Каталонський Бесалу - застиглий у часі залишок Середньовіччя в 30 км на північ від Жирони. Римський міст 11 століття, особняки міських вельмож, романські церкви, руїни синагоги і єврейських лазень - на компактній території переплелися епохи та культури. Уважний турист помітить дивні стільці, прибиті до деяких фасадів під самими дахами. За легендою, їх вішали для пролітаючих над містом відьом: нехай краще відпочивають зовні і не намагаються проникнути в будинки.