Гора Пікуй — мальовничий куточок Карпат

Гора Пікуй вважається найвищою точкою Вододільного хребта, з якої відкриваються незабутні краєвиди.

hora_pikuy

Вододільній хребет — гірська смуга, якою проходить головний карпатський вододіл, тобто тут беруть свій початок чисельні річки. На Хребті розташований виток Латориці, яка тече до самого Мукачева.

Гора Пікуй виростає на межі двох областей: Львівської та Закарпатської. Висота гори — 1 408 м над рівнем моря. Схили густо поросли буками і ялівцем, а вершина нагадує формою асиметричний конус.

gora_pykui

Неподалік від гори Пікуй, на висоті 1 200 м над рівнем моря, розташований перевал “Руська Путь” — він має історичне значення, адже саме тут проходив торговий, а інколи й військовий шлях з Заходу на Схід. Також поблизу від вершини причаївся водоспад Воєводин, який не надто популярний серед туристів, адже дістатись до нього пішки буває нелегко. Проте побачити його на власні очі є великим досягненням.

Перевал “Руська Путь” колись був межею між Польщею та Угорщиною, а сама гора Пікуй певний час була частиною держави Чехословаччини. Тому на її вершечку встановлено меморіал на честь президента Томаша Масарика. Потрапити на гору можна з різних карпатських селищ.

Можна, наприклад, зі Львова дістатися до станції “Сянка” і почати пішу подорож звідти.

Також можна доїхати до сіл Гусне, Кривка чи Біласовиця. Досвідчені мандрівники радять сходити до вершини починаючи з села Либохори, адже звідти можна під’їхати до перевалу “Руська Путь”. Хоча відстань до перевалу нескладно подолати й самостійно, проте, шлях стрімкий. А від перевалу до вершини веде добре втоптана століттями стежка, якою треба йти близько 8 км.

gora_pikui

З селища Жденієво також можна йти пішки на вершину гори. Хоча час походу вимагає в середньому 5 годин, шлях з села буде не надто легким. Тут потрібно подолати 12 км з різницею висот, яка складає 982 м. Тобто стежки будуть вести круто вгору, для чого необхідно мати міцні ноги й здорові легені. Зі Жденієво треба вийти на асфальтовану дорогу, яке веде на полонини. По дорозі можна побачити ще одну вершину: Високий Камінь і відвідати ботанічний заказник Бузок. Орієнтиром правильної дороги може служити потік Кочилівський.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

На вершині гори можна побачити найбільшу карпатську Полонину Руну. Вершечок гори кам’янистий і вузький, на нього встановлено кам’яного тура.

Похід на вершину можна почати і від села Біласовиця. З Біласовиці добре видно гору Пікуй, тому заблукати складно, а от піднявшись на вершечок можна побачити з іншої строни Жденієво і при цьому можна не повертатись до Біласовиці, а спуститись до цього села, щоб звідти вже вертатись до дому.