Дивовижні водойми України

urochyshche_protych

Урочище Протич у Миколаївській області

Близько 40 км Південний Буг тече Миколаївською областю по крутих кам’янистих берегах, утворюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожнистим руслом, водоспадами та островами. Гранітно-степове Побужжя є справжньою гірською країною серед Українського степу.

Протичанська скеля є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. Зі скелі відкривається чудовий і незабутній панорамний вид на природний парк «Бузький Гард». Приваблює скеля альпіністів та скелелазів, адже тут є чудове місце, яке дозволить випробовувати свої здібності та відчути справжній екстрім від підйому.

Крім цього, пороги Південного Бугу стали найбільш улюбленим місцем для туристів, які займаються водними видами спорту. В урочищі Протич знаходиться одна з найкращих в Європі природних трас водного слалому.

vylkovo

Вилкове в Одеській області

Крайня точка і останній населений пункт на берегах Дунаю перед впадінням у Чорне море, який в народі отримав назву «Українська Венеція» і визнаний туристичним центром. Вилкове засноване три століття тому старообрядцями, незгідними з церковною реформою. Тут розташовані будинки на палях, тротуарів практично немає, замість вулиць – канали а головним транспортом є човни та катамарани.

dzharylgach_

Джарилгач у Херсонській області

Найбільший острів в Україні, розміщений поруч з курортами Скадовськ та Лазурне. Острів є заповідною зоною і більша кількість місцевої флори та фауни занесена в Червону Книгу України. Тут можна побачити благородних оленів, багато лисиць, оскільки на них ніхто спеціально не полює, і вони бігають навіть удень.

Острів є найкращим місцем для любителів «дикого» відпочинку. Ідеально чисте море, безлюдні піщані пляжі та повна відсутність людей.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

bukovynski_vodospady

Буковинські водоспади у Чернівецькій області

У районі села Розтоки розташована одна з перлин Карпат — «Буковинські водоспади». Трохи вбік від річки Черемош, за течією її притоки, розташований цілий каскад водоспадів. Уздовж 2-х кілометрів змінюють один одного відразу сім водоспадів з різною потужністю і висотою — від 3 до 19 метрів. Буковинські водоспади також називають Смугарськими водоспадами.

desnianska_obolon

Деснянська оболонь у Чернігівській області.

Деснянська Оболонь — унікальний заповідний об’єкт із більш ніж трьома десятками річок. Десна – типова рівнинна ріка з високим весняним водопіллям і низькими рівнями влітку й узимку. Деснянська Оболонь стане справжньою знахідкою для любителів риболовлі, адже тут налічується близько 35 видів риб: сазани, соми, вугри, стерляді, марени і багато інших.