Наприклад, в Танзанії уряд почав стягувати 18% ПДВ в 2016 році з туристичних послуг, таких як наземний транспорт, водні сафарі і туристичні збори.
Деякі країни за допомогою туристичних податків боряться з напливом гостей. Найчастіше гроші від туристичних зборів повертаються в промисловість, допомагають оновленню музеїв та інших туристичних визначних пам’яток. Практично кожен мандрівник стикався з туристичними податками.
Найвищий туристичний податок в Бутані – це фіксована плата в розмірі 200 або 250 доларів США в день, платити його потрібно при бронюванні поїздки. Але в цю суму включені проживання, транспорт всередині країни, послуги гіда, харчування і вхідні квитки.
Японія ввела туристичний податок на початку 2019 року. Гроші в розмірі 1000 ієн (9,25 доларів США), які платять туристи при виїзді з країни, будуть використані для поліпшення туристичної інфраструктури Японії до літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо.
Нова Зеландія планує ввести туристичний податок в цьому році. У багатьох європейських країнах туристичний податок додається в рахунок за проживання в готелі. Наприклад, у Франції податок варіюється в залежності від того, де турист перебуває. “Туристичні міста”, такі як Париж і Ліон, збирають податок і використовують його для підтримки туристичної інфраструктури. У Німеччині в деяких містах є “податок на культуру” і “податок на ліжко”. За даними Hostelworld, податки не включають ПДВ і досягають 5 євро на людину в день або 5% від суми рахунку за готель.
Вартість туристичних податків в Італії залежить від міста. Римський збір коливається від трьох до семи євро за ніч. Мер Венеції ввів плату в 10 євро за в’їзд до міста.
В Іспанії деякі регіони країни стягують додаткову плату з туристів. Наприклад, в Мадриді її немає, а в Барселоні гості міста сплачують до 2,50 євро в день. Туристичний податок Швейцарії також варіюється в залежності від міста. У Греції податок був введений на початку 2018 року і заснований на кількості зірок готелю або кількості кімнат, які знімає гість.
Туристичний податок Бельгії становить до 7,50 євро за номер на ніч. У деяких румунських містах також стягується туристичний збір. У готелях Бухареста він становить 1% від вартості номера.
Правила туристичного оподаткування змінилися для Словенії на початку 2019 року, коли був доданий промо-податок. Він досягає 3,13 євро за ніч у великих містах і курортах, включаючи Любляну і Блед.
Податок на проживання в Австрії залежить від провінції. У Відні або Зальцбурзі він становить 3,02% від суми рахунку за готель на людину в добу. Залежно від муніципалітету, туристичний податок в Болгарії варіюється від 0,20 до 3 левів (від 0,12 до 1,74 доларів США) за ніч. Податок в Хорватії залишався фіксованим з 2005 року, але туризм в країну зростає завдяки зйомкам серіалу “Ігри престолів”, і на початку січня країна підняла збір на 25%.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
У Португалії – це невелика плата за ніч, яка стягується з гостей старше 13 років. У Лісабоні і Порту – 2 євро ($ 2,27).
У Нідерландах є туристичний податок, а Амстердам говорить про спеціальну плату для відвідувачів круїзних лайнерів. У Будапешті відвідувачі повинні платити додатково 4% від вартості свого номера. У Празі до рахунку додають 0,50 євро за ніч.
У 20 країнах чи територіях Карибського басейну діє туристичний податок в тій чи іншій формі: від плати за виїзд до нічної ставки. Індонезія також стягує податок на виліт, який відрізняється в залежності від аеропорту.
У США існує туристичний податок, який називається “податок на розміщення”. Найвищий податок в Х’юстоні, де понад рахунок готелю стягується плата в розмірі 17%.