Бакота – таємничість вабить мандрівників

З княжих часів це було місто, а правильніше столиця Пониззя, яка знаходилась в 55 кілометрів від залізнодорожньої станції Кам’янця-Подільського поруч з селами: Стара Ушиця і Колодіївка. Проте за теперішніх часів, а саме у 1981 році місцева влада вирішила стерти з лиця землі цей мальовничий куточок і збудувати Дністровський гідровузол, чим виключила місцевість з обліку. Історію затопленого села Бакоти ще в народі називають «українською Атлантидою» і тому є своя причина. Село зникло не просто так, а за бажанням людей. Адже це було сплановано: місцевих жителів переселили в інші місця зобов’язавши зруйнувати власні будівлі і сади, а маленьке село і навколишні угіддя з надзвичайно родючою землею зникли під водою.

bakotaview

В слід за селами обвалилась верхня скеля Білої гори і разом з нею пішли у небуття печери і усипальниця з настінними розписами і фресками які створені ще з одинадцятого до тринадцятого століття. З усього набутого століттями збереглися лише залишки келій і поховань монахів, велика кількість руїн Михайлівської церкви і забуті фруктові сади.

За свідченнями археологів вздовж берегів Дністра можна знайти залишки язичницьких святилищ та капищ, а також місця жіночих поховань, що вказує на велику чисельність населення починаючи з древніх часів.

Читайте також – Відпочинок на Бакоті: намети, пляжі, кораблі

Літописці вперше згадують Бакоту ще у 1240 році – це велике місто, яке слугувало найважливішим політично-адміністративним центром Дністровського пониззя і в цей час входило до Галицько-Волинського князівства площею більше 10 гектарів.

bakotabich
Подорож Україною, а саме, мандрівка Бакотою умовно називається місцем вздовж берега Дністра. Метеорологи свідчать про такий феномен цієї місцевості як: температура повітря дуже схожа до Ялти і при цьому розміщені тут скелі і ліси захищають територію від холодних північних вітрів.

Красиві природні пейзажі і романтичний імідж Бакоти ваблять сюди велику кількість паломників і мандрівників.

Мандрівка Україною, а саме відвідування Бакоти неможливо порівняти і забути завдяки цим краєвидам. Тепер, на місці села Бакота повноцінно у всій красі розгорнувся Дністер і в ньому можна побачити зелені пагорби – Товтри, які доповнюють особливість місцевості і є залишками прибережних рифів. Саме ці пагорби-велетні надають місцевості особливої чарівності та незрівнянного колориту. Схожі скельні творіння є тільки в США і Великобританії. Територію Бакоти внесено до Національного природного парку «Подільські Товтри».

bakotasun

Свято-Михайлівський скельний чоловічий монастир вважається найстарішим на Поділлі і є одним з головних визначних пам’яток Бакоти. Монастир можна побачити піднявшись на висоту 70 метрів схилів Білої гори над каньйоном, де проходить Дністер. Особливо приємно милуватися Товтрами з вершини Білої гори. Відпочинок в Бакоті дозволить влаштувати чудову фотосесію, тут безліч місць для закоханих. Подорожуючі Україною вважають, скелю і урочище Курник, місцем сили.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Береги Бакотської затоки є надзвичайно популярними для відпочинку в Україні з наметами. Тут часто організовують цікавий фестиваль «Бакота-фест».