Віадуки Ворохти неможливо забути

Воро́хта — селище, яке знаходиться в Івано-Франківській області і розміщене на висоті 850 метрів над рівнем моря, на річці Прут. Майже з усіх сторін оточене горами і лісами. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів.

vorokhta_mist

Ще за часів Австро Угорщини починаючи з 1894 по 1895 роки полоненими італійцями було збудовано чотири залізничні арочні мости-віадуки, які і сьогодні милують очі туристів.

Один віадук розташований неподалік від бази Авангард, загальною довжиною 130 метрів а довжина найбільшої його арки, яка знаходиться над річкою Прут 23 метри.

Другий міст також проходить через річку Прут близько 500 м на Захід від Церкви Різдва св. Богородиці. Загальна довжина моста складає 200 метрів, а довжина основної арки – 30 метрів. Це найбільший міст Яремчанської міськради, і один з найбільших у Європі в той час.

Третій міст проходить через струмок Параджин по вул. Височана загальною довжиною 185 метрів.

І четвертий міст знаходиться неподалік в’їзду в с. Вороненка, довжиною 170 метрів.

Задля збереження двох найбільших мостів, у 2000 році біля них було зведено по одному сучасному мосту і на даний момент старі мости не функціонують, інші два працюють і надалі.

vorikhta_viaduk

Недарма піші походи на Говерлу, найвищу вершину Карпат, починаються саме з Ворохти, яка розташована біля підніжжя гір. Селище оточене з усіх боків горами і лісами і любителі мальовничих ландшафтів привозять з відпочинку приголомшливі фотографії.

Ворохта недарма є частиною Карпатського національного природного парку, тому в цьому місці турист знайде незайману людською діяльністю природу, багатство флори і фауни.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Відвідувачам старовинного селища пропонують насичену культурну програму: можна уважно розглянути багату архітектуру місцевих храмів і церков, з’їздити на приміському поїзді в сусідню Коломию, Рахів, Івано-Франківськ, Львів.

vorokhta_lito

Ворохту можна назвати культовим місцем для стрибунів з трампліном: споруди для стрибків можна використовувати і влітку, і взимку. Господарі цих країв гостинно відкривають перед туристами двері власних котеджів, садиб, шале і віталень дворів – тут Ворохта проявляється у всій своїй доброзичливості до відпочиваючих.

Ворохта запам’ятається мандрівникам, як надзвичайно красиве селище з незабутньою природою, найбільшими кам’яними арковими мостами і найчистішим повітрям.