Музей просто неба “Шевченківський гай” цікавить туристів

Основною характеристикою музеїв просто неба – це колекціонуваня і рекоструція старовинних помешкань на великих відкритих ділянках причому історично пов’язаних з будівлею. Всі експонати в більшості випадків розбираються, переносять а також складають за спеціальними детальними кресленнями, для того щоб не втратити оригіналу.

khata_dereviana

У Львові вже багато років радує туристів Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицього в народі званий Шевченківський гай.

Тут на 36 гектарах розміщено 124 пам’ятки архітектури, які об’єднані в садиби.

На території музею є 4 діючих виставкох зали. У двох з них діє постійна експозиція в сховищах якої знаходиться блиько 20 тисяч предметів щоденного побуту та ужиткового мистецтва.

Вся територія музею позділена на шість етнографічних зон, кожна з яких складається міні-села в якому розміщено по 15‒20 пам’яток народної архітектури.

dereviana_tserkva

У житлових та господарських приміщеннях знаходяться предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент, яким користувались предки.

Шість таких міні-сіл називаються: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина», «Поділля» і «Львівщина». Варто венути увагу на три останні, які мало відвідуються туристами через те що маловідомі.

Серед великої кількості пам’яток архітектури із західних областей України тут збереглося 6 дерев’яних церков, найстаріша селянська хата 1749 року, кузня, школа, сукновальня, водяний млин, лісопильня, вітряк.

Бойківщина

В міні-селі Бойківщини цінною пам’яткою є сільська садиба з будинком 1812 року і стайнею 1903 року із села Либохора Турківського району, бойківська хата 1909 року з села Тухолька, Сколівського району. Також тут розташовані дві церкви даного регіону. Одна з них, шедевр народної архітектури — дерев’яна церква 1763 року з села Кривка Турківського району, пам’ятка національного і європейського значення; а інша — церква з с. Тисовець, Сколівського району з 1863 року.

Лемківщина

Основниою відмінністю експонату «Лемківщина» є те, що тут можна оглянути селянське обійстя з закарпатського села Забрідь, яке складаєтся з довгої хати з супутніми господарськими будівлями: шпихліром з пивницею, курником, секесом та криницею. Особливість хати в тому, що складається вона з житлового приміщення, сіней, комори, стодоли та клуні. Крім цього 1992 році ця ділянка доповнилася копією лемківської церкви Святих Володимира і Ольги побудованою у 1831 році з села Котань.

Гуцульщина

Експонати з гуцульщини знаходяться в центральній частині, тут розміщено гуцульську ґражду з села Криворівня на Івано-Франківщині.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Буковина

Буковина в скансені висвітлена зі сторони садиби XX століття з села Бережонка та Церкви Святої Трійці збудованої у 1774році, яка була перенесена у музей з місцевості Клокучка у 1960 роки.