Квітучі подорожі весняною Україною

vesnyani_podorozhi2

Список українських місць, які варто відвідати весною та насолодитиися красою пейзажів продовжується. Тож, не зупиняємося та подорожуємо далі.

Ландшафтний парк в Буках (село Буки Сквирського району Київської області)

park_buki

Це місце вражає оригінальністю та красою, а тому стало однією із туристичних пам’яток. Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Вхід на територію безкоштовний. Однак у деякі частини парку можна потрапити лише з екскурсоводом за символічну плату. Можна побачити багато диких тварин, а також окремою прикрасою є «Поляна казок».

Квітучі степи Асканії-Нова (смт. Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області)

askaniya_nova

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» вважається найстарішим заповідником, який до того ж має найбільший степовий простір в Європі. Особливо красиво виглядає він з кінця травня по середину червня, в період, коли цвіте ковила. Вона покриває весь степ легким сріблястим серпанком, що колишеться від найменшого руху.

До складу заповідника входить і дендропарк, в якому можна отримати величезне задоволення від споглядання квітучих катальп і бузку. Зоопарк комплексу славиться умовами, створеними для тварин – вони максимально відображають природне місце існування, і тварини почувають себе як на волі. Можна потрапити і на фото-сафарі, але для цього потрібно завчасно домовлятися і приїжджати вранці. Екскурсійний сезон відкривається 1 квітня. За майже символічну плату можна відвідати заповідник дорослим і дітям.

Лумшори (село Перечинського району Закарпатської області)

lumshori

Хоч населений пункт не надто великий, але доволі поширений серед туристів, та й не дивно, бо подивитись тут справді є на що. У Лумшорах аж 5 водоспадів і усі вони розташовані на річці Туричці. Побачити і знайти їх дуже легко – дорога весь час іде паралельно до річки, тому водоспади можна буквально почути.

Проте основна мета відвідати це місце – славнозвісні Лумшорські чани – своєрідна сауна під відкритим небом. Об’єм такого чану – 1000 л, під ним горить вогонь, який нагріває спеціальну мінеральну воду до +40-45 градусів. Такі процедури покращують роботу нервової системи та опорно-рухового апарату. Радять чергувати такі заходи з контрастними купаннями в гірській річці. За один раз в чан може поміститись близько семи людей.

Поля лотоса і пелікани в Вилкові (на крайньому південному заході України, в Кілійському районі Одеської області)

vilkove

В Одеській області розташоване містечко Вилкове. Воно варте уваги вже тільки тим, що недалеко від нього знаходиться Дунайський біосферний заповідник, розташований в дельті Дунаю, там, де річка входить в Чорне море. Це місце ще називають нульовим кілометром.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Красиві густі заплавні ліси, затоки складають пейзажі цих місць. Цілі поля лотосів подарують незабутні картини. У заповіднику можна зустріти безліч рідкісних тварин і риб, та зграї пеліканів. З Чорного моря сюди на нерест заходить дунайський оселедець, який рибалки чекають практично рік.

Олешківські піски (за 30 км на схід від міста Херсон у Цюрупинському районі)

oleshkvski_piski

Олешківські піски – не тільки природне диво України, а й найбільша пустеля Європи. Пустелю умовно поділяють на 7 арен, кожна з яких відрізняється природними та кліматичними особливостями. Як і всі пустелі, вона складається з чисельних барханів заввишки близько 5 м (окремі сягають висоти 20 м), що пересуваються завдяки дії вітру. Влітку температура піску сягає 75°C, крім того тут рідко йдуть дощі, а іноді трапляються навіть піщані бурі.

Острівець незайманої природи – Селезівка (в Овруцькому районі Житомирської області)

selezivka

Житомирщина ховає серед своїх лісів невеликий острівець незайманої дикої природи. Це Поліський природний заповідник між річками Болотниця і Уборть, центр якого розташований в селі Селезівка. Тут неймовірно красива природа, соснові ліси, що нагадують тайгу, озера, струмки. Лісові хащі повні звірини, серед яких можна зустріти лося, рись. Ночами чути крики сов. У заповіднику можна відвідати місцевий музей, який знаходиться під відкритим небом і називається “Древлянське село”. Ви можете при бажанні провести ніч в колоритному будинку з піччю.

Базальтові стовпи (село Базальтове Костопільського району Рівненської області)

bazaltovi_stovpi

«Базальтові стовпи» – одне зі 100 чудес природи України та унікальне природне диво. Це геологічний заказник та неймовірний витвір природи. Масивність стовпів, безперечно, вражає, а ще просто з них б’є вода. У тих, хто там побуває, є можливість побачити політ лелеки за кілька метрів від себе і сфотографувати її. Варто сказати, що Базальтові стовпи – не єдине визначне місце Костопільщини.

Оптимістична печера (поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області)

optimistichna_pechera

Незабутній екстрим для шукачів пригод Ви знайдете в печері Оптимістичній. Це гіпсова печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні, а ще вона занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга за довжиною серед печер світу. Це складний за будовою лабіринт гротів, галерей та ходів, що мають різну форму та розміри. У верхній частині 20-метрового пласту гіпс має темно-бурий колір, у нижній – жовтувато-сірий.

Квітучі іриси на Чернігівщині (південно-західна частина Чернігівської області в Козелецькому та Чернігівському районах)

mizhrichinskii_park

Між Десною і Дніпром в Чернігівській області, недалеко від Києва, розташований Міжрічинський регіональний ландшафтний парк. Він і ще кілька подібних йому входять в комплекс «Мезинська Швейцарія». Свого часу тут знаходились військові бази, а значить, була закрита територія, що дозволило цьому місцю зберегти свою первісну чистоту і красу. Воронки від вибухів, що залишились і по сьогодні, надають пейзажу якоїсь фантастичності, а навесні поля прикрашаються квітучими ірисами. Якщо Ви залишитеся тут до кінця травня, то зможете насолодитися унікальним квітучим різнотрав’ям на Бондаровському болоті та помилуватися квітами орхідей.

Національний парк «Подільські Товтри» (розташований у Хмельницькій області в межах кількох її районів: Городоцького, Кам’янець-Подільського та Чемеровецького)

podilski_tovtri

Подільські Тортри включають в себе місця, про які ми вже писали вище (Бакота). Національний природний парк “Подільські Товтри” входить до 7-ми природних див України і не скористатися можливістю оглянути його найцікавіші місця було б зневажливо. В національному парку діють і створюються нові туристичні маршрути: піші та кінні, водні, лижні, автомобільні та велосипедні. Серед них одно- та багатоденні, пізнавальні й оздоровчі, з виїздами на конях і плаванням на човнах, риболовлею і полюванням, з відвідуванням мінеральних джерел, природних та історичних пам’яток. Тут дійсно є на що подивитись!

Печерний монастир (село Розгірче Стрийського району Львівської області)

pechernii_monastir

Обов’язково завітайте у село Розгірче, щоб побачити печерний монастир. Він знаходиться на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. Найбільш цікавим і вивченим в архітектурному відношенні є основний скельний масив. У ньому вибито три печери, які знаходяться на двох рівнях. На другий поверх монастиря ведуть видовбані сходинки в декількох місцях.

Тараканівський форт (поблизу села Тараканів Дубенського району Рівненської області)

tarakanivskii_fort_golovna

Тараканівський форт — зразок військово-інженерного мистецтва. Це бетонно-земляне укріплення, виконане із застосуванням цегли та чавунних деталей, з яких були зроблені герметичні двері й усі драбини. Потрапити в середину можна було лише з допомогою висувного залізного мосту.

Тараканівський форт важко назвати фортецею чи замком. Своїм зовнішнім виглядом він нагадує скоріше частину оборонної споруди, яка залишилась українцям після третього поділу Польщі в кінці XVIII століття. Споруди дуже красиві, навіть загадкові, проте не забувайте дивитись під ноги, оскільки можна потрапити в глибокі ями та пастки. Також варто взяти з собою теплий одяг: в підземних тунелях дуже сиро.

Весна спонукає нас до чогось нового і незвіданого, то можливо саме час відправитися в подорож?