Весняні подорожі Україною

vesnyani_podorozhi1

Дуже багато красивих місць, які заслуговують на увагу і дають прекрасну можливість відпочити, знаходяться саме в Україні. І саме навесні ці місця особливо свіжі і красиві. В повітрі вже відчувається запах весни, температура стає все вищою, а дні довшими, – це спонукає любителів подорожей складати нові плани та маршрути, пакувати рюкзаки та відкривати нові куточки багатогранної України. І головне, що окрім великих міст, є безліч селищ, маленьких містечок, які не поступаються їм красою та визначними пам’ятками. Щоб спростити пошук місць для весняного відпочинку, ми пропонуємо Вам орінтовний список, доповнити який Ви зможете вже на свій смак.

Бакота (село Бакота Кам’янець-Подільського району Хмельницької області)

bakota_golovna

На території Національного природного парку «Подільські Товтри», знаходиться шматочок раю – Бакота. Кажуть, хто не бачив Бакоти, той не був на Поділлі.

Це одне з найулюбленіших місць для любителів езотерики та старовини, яке, Ви не знайдете на карті. Окрім мальовничої природи, можна відвідати скелястий монастир, цілющі джерела “Жіночого”, “Чоловічого” та “Сімейного щастя”.

Бакота – затоплене село. Місцевість, де колись жили близько двох тисяч людей, нині вражає чарівними краєвидами, загадковими знахідками та унікальним скельним монастирем. А ще саме тут Ви маєте можливість помилуватися Дністровським водосховищем та скуштувати цілющої води із місцевого джерела.

Читайте також – Відпочинок на Бакоті: намети, пляжі, кораблі

Дністровський каньйон (розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької)

dnistrovskii_kanion

Дністровський каньйон є не лише одним із найбільших у Європі, а й згідно з рішенням всеукраїнського Інтернет-опитування (2008 року) визнаний одним із 7 природних чудес України, – це є приводом відвідати одну з найбільш визначних природних пам’яток нашої країни. Тут можна знайти секретні місця, в яких можна досхочу милуватися красою природи.

Заліщики (місто Заліщики Тернопільської області)

zalisziki

Найбільш красиві краєвиди розташовані в периметрах самого міста, яке створює такий собі півострів. Курортного значення цьому містечку надає не тільки навколишня природа, а й середземноморський клімат, який створюється завдяки високим кручам, що оточують Заліщики, огинаючи півколом по периметру. Також, будучи у Заліщиках, не забудьте відвідати місцевий дендропарк.

Цвіт сакури в м. Ужгород (Закарпатська область, Ужгород, набережнf річки Уж)

uzhgorozh_sakura

Самі городяни обласного центру Закарпаття кажуть, що особливо прекрасне їх місто в кінці квітня, коли сакура відкриває свій сезон цвітіння. Все місто немовби вкривається рожевою хмарою. Уявіть собі, що саме Ужгород є одним з небагатьох міст в Україні, де прижилося це дерево, і сприяє цьому м’який клімат місцевості.

Велика кількість сакур цвіте на набережній міста, так званій Сакуровій алеї, а також в центрі старого міста. Якщо Ви плануєте затриматися в місті і помилуватися сакурами, Вам варто заздалегідь подбати про своє проживання тут: в місті влаштовують «Сакура-фест», який став вже традицією, а також фестиваль «Сонячний напій», тому з готелями буде не так вже й просто.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Долина Нарцисів у Закарпатті (в урочищі Кіреші неподалік від міста Хуст на Закарпатті)

narcisi_zakarpattya

Крім сакури, Закарпаття дає можливість всім охочим відпочити серед буйства нарцисів у долині з таким же ім’ям, що неподалік від міста Хуст. Ця долина – частина Карпатського біосферного заповідника, в урочищі Кіреші. Унікальність цієї місцевості в тому, що вона є природним своєрідним заповідником нарцисів, одним з найбільших масивів в усьому світі.

Актовський каньйон (поблизу села Актового Вознесенського району Миколаївської області)

aktovskii_kanoion

Цей наздвичайно красивий куточок України називають також “Каньйон Диявола” або “Малий Крим” через схожість із Великим Кримським каньйоном. Саме Актовський каньйон є частиною Національного природного парку “Бузький Гард”. З цим місцем пов’язана велика кількість загадкових легенд та переказів про козаків.

Це досить дивовижне утворення природи і аналогом його є відомі Американські каньйони. Окрім пейзажів, які захоплюють дух, можна побачити унікальні гірські тюльпани, які ростуть тут завдяки особливому клімату. Окрім фотографів та любителів старовини, це також одне з популярних місць серед скелелазів. Беззаперечно – це місце варто відвідати.

Гранітний каньйон на річці Тікич (село Буки на кордоні Черкаської та Вінницької областей)

granitnii_kanion_buki

Цей каньйон входить в сотню найкрасивіших місць України і знаходиться на другому місці рейтингу “Сім чудес Черкащини”. Це місце вподобали собі скелелази, тому часто проводять тут тренування.

Місцеві жителі радять відвідати це місце саме навесні, коли все зеленіє, розцвітає багато квітів, серед яких тюльпани та дикий часник. Ще це місце називають “маленькою Швейцарією”. Скелі та пейзажі Буцького каньйону, водоспад “Вир”, “Український Стоунхендж”, Буцька ГЕС – те, що варто побачити на власні очі.

Бузковий гай в Диканьці, Полтавська область (смт. Диканька, Полтавська областіь )

buzkovii_gai_dikanka

Селище Диканька, що на Полтавщні, звісно прославлене Гоголем, але знамените не тільки своїми народними традиціями, адже має природні чудеса природи – Бузковий гай, Кочубіївські дуби. Одному з цих дубів вже понад 800 років. Найкращий час для відпочинку в цій місцевості – в середині травня. Саме тоді можна надихатися на повні груди ароматом квітучого бузку, що займає площу в три гектари.

Джуринський водоспад (село Нирків Заліщицького району Тернопільської області)

dzhurinskii

Уявіть собі, що звичайна дорога до водоспаду вже здивує Вас червоним кольором землі та таким же відтінком скель. Також Ви побачите дві височезні вежі, єдині залишки величезного замку XVII століття. Сам водоспад вважається найвищим в Україні і вже точно не поступається іншим за своєю величністю та красою.

Крім любителів природи, тут заняття до душі знайдуть і екстремали, адже проводяться одноденні сплави по Дністру з села Устечко (Городенківський район Івано-Франківської області) до міста Заліщики на катамаранах.

Бузковий квіт в Києві (Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка)

buzok_kiiv

Як Ви вже зрозуміли, то бузком можна помилуватися не тільки в Диканьці, а й в Києві – відвідавши Національний ботанічний сад. Близько 180 сортів, видів і гібридів цієї рослини розташувалися тут на площі 2,5 гектарів. Це місце за різноманітністю і пишністю вважається одним з кращих сирингаріїв, особливо в травні.

Бузковий сад Кривого Рогу (Криворізький ботанічний сад НАН України )

buuzkovii_sad_krivii_rig

Весна в промисловому місті може створити неймовірний квітковий оазис. Травневий Ботанічний сад міста з радістю приймає гостей міста і самих городян. Порадує сад величезними масивами бузкових кущів , які неймовірно квітують. Прогулянки по вузьких стежках саду залишать світлий слід в пам’яті всіх відвідувачів, адже крім бузку тут ще безліч квітів, які створюють романтичний весняний настрій.

Черемош (річка Українських Карпат), рафтинг та Дземброня (село Верховинського району Івано-Франківської області.)

yaeremosh_dzembronya

Річка Черемош пропонує любителям екстриму відправитися в незабутню подорож по мальовничих Карпатах водною дорогою. Рафтинг-тур в травні наповнить кров адреналіном, а душу – емоціями. Рафтинг-клуби пропонують свої послуги з прокату човнів, катамаранів. Тут же можна зійти на одну з вершин карпатських гір. Тур можна вибрати самому або скористатися маршрутом, розробленим фахівцями відповідних агентств. Всі маршрути зазвичай починаються з цієї точки – села Дземброня.

Замок Шенборн (між містами Мукачево та Свалява, в селищі Карпати Закарпатської області)

zamok_shenborn

Історія почалася у далекому 1840-му з дерев’яної хатинки, куди графи Шенборни навідувалися під час полювання. В 1890 році для Шенборнів звели мурований замок, за яким можна вивчати календар: 365 вікон, 52 кімнати, 12 входів.

Спочатку з-за крон дерев з’являється висока башта, прикрашена годинником та родинними гербами, далі перед Вами відкривається подвір’я з акуратно підстриженими зеленими деревами та кущами. Всередині можна помилуватися вітражами в каплиці, камінною залою, старими дерев’яними сходами, які охороняє геральдичний лев біля їх підніжжя. Красиво тут як зовні, так і всередині.

Фестиваль повітроплавання в Кам’янці-Подільському

povitryani_kuli

В середині травня небо над Кам’янцем-Подільським заповнюється повітряними кулями. У цей період місто проводить фестиваль повітроплавання «Назустріч сонцю», що дає можливість не тільки помилуватися з землі за рухом різнокольорових куль в небі, а й самому покататися по небесному простору. Побачити місто з його фортецями і знаменитими пам’ятками з висоти, відчути дух середньовіччя – таке навряд чи забудеться і заради цього варто вибрати час для приїзду в місто саме в ці дні. На цей же час заплановані і міжнародні змагання «Кубок Поділля». І на довершення до цих святкових заходів, саме у ці дні, місто відзначає свій день народження, що супроводжується великою кількістю подій, сюрпризів і зустрічей. Якщо Ви хочете взяти участь в цих святах – Вам варто заздалегідь подумати про нічліг і про кишенькові гроші.

Далі буде…