Унікальні туристичні місця України

unikalni_turistichni_miscya

Україна вражає своєю багатогранністю. Куди б Ви не поїхали – обов’язково побачите та відкриєте для себе щось нове. Зі сходу на захід, з півночі на південь розташовані неймовірні пейзажі, мальовничі та загадкові куточки. Тож, сьогодні ми з Вами поговоримо про те куди слід поїхати, щоб побачити унікальні туристичні місця України.

Відслонення богуславських гранітів у Київській області, Богуславському районі

vidslonennia_boguslavskyh_granitiv

Геологічна памятка природи, яка розташована вздовж річки Рось. На схилах її берегів стоять могутні, висотою близько 10-12 метрів, гранітні брили. Граніти світло-сірі середньої зернистості.

Бушанський скельний храм або Заповідник «Буша» у Вінницькій області, Ямпільському районі

zapovidnyk_busha

Барельєф на стіні скелі у заповіднику «Буша» з моменту відкриття у 1824 році є головною темою для дискусій вчених. На гіллястому дереві без листя сидить птах, схожий на півня. Під деревом людина, яка молиться на колінах, а позаду на невеликому узвишші стоїть олень. Між ними, у верхній частині твору, розташована прямокутна рамка, надпис у цій рамці лише недавно вдалось відновити: «Азм єсмь Миробог, жрець Ольгов».

Вчені не можуть визначити час створення видовбаної на камені картини (за версією від І до XVI століття нашої ери), хто є автором а також значення зображених на ній живих та неживих предметів.

Мавринський майдан у Дніпропетровській області, Павлоградському районі

mavrynskyi_maidan

Мавринський майдан складається з комплексу валів правильної рельєфної форми. З висоти пташиного польоту майдан схожий на павука. У центрі споруди розщене насипне коло, в середину якого ведуть три «входи».

Вчені припускають, що степовий майдан є прадавньою обсерваторією.

Кам’яна могила в Запорізькій області, Мелітопольському районі

kamiana_mogyla

Світова пам’ятка давньої культури, яка містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень — петрогліфів. Великий кам’яний пагорб у степу приваблював давніх людей як явище надзвичайне, фантастичне, але його виникнення залишалося для них таємницею. Первісні люди і перетворили його на місце поклоніння своїм богам та здійснення культових обрядів.

Мергелева гряда у Луганській область, Перевальському районі

mergeleva_griada

Археологічна пам’ятка ще з часів бронзового віку, розташована неподалік села Степанівка. Основу пам’ятки становить кам’яниста гряда, яка простягається з південного заходу на північний схід. Комплекс, ймовірно, слугував для різних племен цього регіону протягом декількох тисяч років як святилища та поховальні споруди. За попередніми даними, пам’ятник датується IV – II тисячоліттям до нашої ери, тобто належить до періоду пізнього неоліту — бронзи.

Стільське городище у Львівській області, Миколаївському районі

stilske_gorodyshche

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Городище створено VIII-Х століттях і було одним з центрів білих хорватів. «Велика Хорватія» згадується у книзі візантійського імператора Костянтина Багрянородного «Про управління імперією». Місто на той час було просто велетенським: укріплена площа сягала понад 250 га, а довжина валів і оборонних стін — близько 10 км.

Не могли повірити, що все це є на території України? Але ми Вас здивуємо ще більше. Це не весь список мальовничих, загадкових та унікальних місць для подорожей в Україні. Тож, далі буде…