Захоплююча Тернопільщина: список туристичних місць. Частина 1

ternopilszina_golovna

Тернопільщина вражає і дивує своєю красою. Тут є все для того, щоб здивувати вибагливого туриста: міста і селища, річки і озера, водоспади і джерела, каньйони і печери, історичні і культурні пам’ятки… Є на що подивитися! Тому, пропонуємо Вашій увазі список найцікавіших місць Тернопільщини, які потребують Вашої уваги.

Заліщики

zalisziki_ternopil

На півдні Тернопільської області на березі Дністра розташоване місто-півострів Заліщики. До 1939 року Заліщики були кліматичним польським курортом та центром виноробства. А зараз це просто місто, яке краще один раз побачити, аніж сто разів почути про нього.

Заліщики знаходяться у своєрідній підкові, яку утворює Дністер. Місто просто вражає і захоплює своїм географічним розташуванням. Найбільш красиво Заліщики виглядають зі сторони Чернівецької області або з моста, що з’єднує місто із Чернівецькою областю.

Заліщики розташовані на відстані 125 км від Тернополя та 50 км від Чернівців.

Джуринський водоспад

dzhurinskii_vodospad_ternopil

Якщо Ви щороку відпочиваєте у Карпатах і бачили вже усі гірські водоспади, то хочемо Вас трішки розчарувати. Джуринський водоспад теж вартий того, щоб його побачити. За своєю красою він не поступається усім карпатським водоспадам. Окрім того, Джуринський водоспад вважається найбільшим рівнинним водоспадом України. Його повна висота – 16 метрів, а ширина – до 20 метрів. Водоспад має 3 каскади.

За півтора кілометра від водоспаду розташований Червоногородський замок. До речі, Джуринський водоспад по-іншому ще називають Червоногородським. За однією з легенд, водоспад утворили татари, які прокопали нове русло для річки Джурин з тією метою, щоб полегшити собі доступ до Червоногородського замку.

Розташований водоспад на річці Джурин біля сіл Нирків та Устечко Заліщицького району. Джуринський водоспад знаходиться на відстані 118 км від Тернополя і 27 км від Заліщик.

Дністровський каньйон

dnistrovskii_kanion_ternopil

Дністровський каньйон є найбільшим каньйоном в Україні та одним із найбільших у Європі. Згідно з Інтернет-опитуванням, Дністровський каньйон визнано одним із 7-ми природних чудес України.

Починається каньйон в районі села Нижнів Івано-Франківської області і тягнеться аж до Хотина Чернівецької області через чотири райони Тернопільської області – Монастирський, Бучацький, Заліщицький та Борщівський. На всій своїй довжині, а це близько 250 км, Дністровський каньйон утворює десятки меандрів – колоподібних вигинів річища Дністра.

Печера Оптимістична

pechera_optimistichna_ternopil

Печера Оптимістична є найдовшою гіпсовою печерою у світі і найдовшою печерою Євразії, та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової в США) по довжині серед печер світу.

Сумарна картографічна довжина ходів печери – 240 км. Печера Оптимістична занесена у Книгу рекордів Гіннеса. Займає печера площу близько 2 гектарів і ще є не до кінця розвіданою. Печера Оптимістична приваблює туристів та спелеологів не тільки з України, але із зарубіжжя.

Знаходиться печера поблизу села Королівка Борщівського району. Це на відстані 116 км від Тернополя, 30 км від Заліщиків і 12 км від Борщова.

Зарваниця

zarvanicya_ternopil

Зарваниця шанована християнами завдяки своїй чудотворній іконі та цілющому джерелу, біля якого з’являлася Божа Матір. Зараз Зарваниця є важливим духовним центром Української греко-католицької церкви. Щороку тут проводять всеукраїнські прощі, на які збираються десятки тисяч паломників не тільки із Тернопільщини, але і з сусідніх областей.

Дехто стверджує, що Зарваницький духовний центр розбудували як альтернативу Почаївській лаврі. Але насправді це не так. Важливим відпустовим центром Зарваниця стала ще наприкінці 19 століття. Та у період радянської влади спочатку було спалено дерев’яну церкву, а згодом більшовики знищили монастир. Завершили руйнацію у 1961 році, коли підірвали каплицю, а цілюще джерело обгородили колючим дротом. З настанням української незалежності у Зарваниці створили духовний центр, завітавши в який можна водночас оцінити і рівень майстерності сучасних архітекторів. Адже усе що збудоване у Зарваницькому духовному центрі – це період 90-их початку 2000-их років.

До речі, по дорозі з Буковелю на Тернопіль можна на годинку-другу завітати саме у Зарваницю. Із Бучацької об’їзної слід повернути наліво, там є відповідний вказівник. Відстань – лише 23 км. Дорога в хорошому стані. Далі із Зарваниці не обов’язково повертатися назад. Можна їхати відразу на Тернопіль по маршруту Зарваниця-Надрічне-Тютьків-Тернопіль. Дорога Зарваниця-Тютьків є однією з найкращих у Тернопільській області.

Розташована Зарваниця на відстані 56 км від Тернополя, 39 км від районного центру Теребовлі та 23 км від найближчого міста Бучача.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Зацікавилися? Але це ще не все! Вже у наступній частині статті ми з Вами відвідаємо красиві замки, палаци, знамениту Почаївську Лавру і багато іншого. Подорожуйте з нами. Далі буде…