Унікальні пам’ятки Бердичева

Наприклад, що ми знаємо про місто Бердичів на Житомирщині?

А виявляється місто має свою цікаву історію, і називають його містом єврейських анекдотів і містом, де знаходиться надзвичайної краси фортеця-монастир кармелітів на березі річки Гнилоп’ять. Фортеця-монастир кармелітів босих вважається головною найвідомішою пам’яткою Бердичева. Все це завдяки величній бароковій архітектурі у поєднанні з оборонними спорудами та мальовничим місцем розташування на пагорбі де тече річка Гнилоп’ять.

berdychiv_monastyr

До сьогодні це одне з найголовніших місць паломництва у католицькому світі – тут знаходиться шанована серед католиків ікона Бердичівської Божої Матері.

У культурному розвитку і сучасному житті Бердичева тісно переплелися своїми віковими традиціями українська, польська і єврейська культури.

Мандруючи містом можна відвідати музей історії міста Бердичева та музей бойової слави 117-ї гвардійського Бердичівського мотострілецького ордена Б. Хмельницького ІІ ступеня дивізії.

Провести приємно відпочинок в колі сім’ї можна у міському парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка.

Тут збереглися унікальні пам’ятки, які можна побачити у Бердичівському історико-культурному заповіднику. Крім того, у місті публікують такі газети: «Земля Бердичівська», «РІО-Бердичів», «Бердичівські новини», «Діловий Бердичів», «Бердичів».

Вже традиційним стало проведення Днів польської культури, Днів єврейської культури, організація бізнес-зустрічей, здійснюється низка масштабних заходів, в тому числі культурного призначення. На даний момент проводиться будівництво культурного центру «Бальзак».

У місті є 15 діючих культових споруд, серед яких Свято-Преображенська і Свято-Успенська церкви, 3 юдейські синагоги: Центральна, Хабад-Любавич, «Друзі Бердичева», встановлено близько 20 пам’ятників.

berdychiv

Мабуть мало кому відомо, що у місті налічується 92 пам’ятки історії, архітектури та монументального мистецтва. З усіх витворів мистецтва 25 архітектурних пам’яток виразно свідчать про велику історичну спадщину міста. Унікальні пам’ятники XV—XVIII ст. можна оглянути у Бердичівському історично-культурному заповіднику.

Архітектурний комплекс включає стіни фортеці з вежами, прибрамний корпус та костьол. У 1627 році Київський воєвода Януш Тишкевич заснував кляштор і у 1630 році подарував замок католицькому ордену Босих Кармелітів. Так утворився монастир Кармелітів Босих. Відома також чудотворна ікона Бердичівської Божої Матері.

Ще одна пам’ятка архітектури — костьол Святої Варвари, який було споруджено у 1759—1781 роках. 14 березня1850 р. в костьолі, який діє і в наш час, вінчався із графинею Евеліною Ганською великий французький письменник Оноре де Бальзак.

Серед бердичівських пам’ятників переважають спеціально облаштовані меморіальні місця, в тому числі і могили, як окремих осіб, так і братські. Проте, пам’ятників — скульптурних зображень відомих уродженців або осіб, що тут перебували, фактично немає.