Топ-10 місць для святкування Великодня в Україні

Забути про негаразди та віднайти рівновагу можна відвідавши унікальні місця, де особлива атмосфера та спокійні думки найкраще допоможуть відпочити і набратися сил. Нижче подано топ-10 місць в Україні для святкування Великодня.

Львів

lvivvelykden

У Львові можна зустріти православний Великдень в Кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці, Храмі Вознесіння Господнього.

Також у Львівському музеї архітектури і побуту можна відвідати діючу дерев’яну церкву Святого Миколая, яка є пам’яткою народної бойківської архітектури та пам’яткою національного значення. Тут під час святкування Великодніх свят проводять народні гуляння.

Київ

kievvelykden

Відвідавши Київ обов’язково треба піти в Києво-Печерську Лавру, яка є одним із 6 об’єктів України, включених до списку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут збереглись понад 200 пам’яток археології, архітектури, історії та монументального мистецтва.

А ще у Києві можна побувати в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, який є головним собором Української греко-католицької церкви розміщений на березі Дніпра.

В Києві є багато місць, які можна відвідати в ці величні дні: Михайлівський собор, Володимирський собор і інші відомі храми, які красуються на фоні синього неба своїми золотими куполами.

Ужгород

uzhgorodsakura

Надзвичайне місто, яке особливо красиве весною під час цвітіння сакури. Тут завжди можна гуляти старовинними алеями, дегустувати вино і святкувати Великдень. Під час Великодніх свят в Ужгороді варто відвідати Храм Христа Спасителя.

uzhgorodvelykden

Коломия

kolomyiavelykden

На просторах західної України майже кожне місто є ідеальним для святкування Великодня. Одним із найцікавіших є Коломия. Адже тут є Музей писанки, де можна побачити народну творчість розписування великодніх яєць.

Луцьк

lutskvelykden

Покровська церква вважається головною перлиною Луцька. Мандрівка сюди під час Великодніх свят залишиться в пам’яті на все життя.

Миколаїв

mykolaivvelykden

Незважаючи на те, що місто є досить суворе і вітряне , але в квітні воно стає особливим під час готування до святкування Великодня. Тут варто завітати в собор Касперівської ікони Божої матері. В некурортних приморських містах панує особлива атмосфера в церквах, намолена сподіваннями тих, хто проводжав своїх моряків у далекі плавання.

Полтава

poltavavelykden

Полтава вважається серцем центральної України, де і тепер дотримуються більшості народних і християнських традицій, стане цікавою під час святкування Великодня. В місті є місця, в яких можна посвятити паску та скуштувати різні ласощі.

Почаїв

pochaivvelykden

У всьому світі знаменита Почаївська Лавра вважається ідеальним напрямком на Великдень. Паломники з багатьох країн відправляються в Почаїв, щоб відвідати знамениту Лавру і вклонитися слідам Божої матері і її чудотворній іконі.

Харків

kharkivvelykden

Харків є одним з найцікавіших напрямків для святкування Великодня. Тут можна оглянути Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці, Собор Успіння Пресвятої Богородиці і Покровський собор. Також в місті є десятки найкрасивіших церков з своєю історією.

Чернігів

chernihivvelykden

Чернігів завжди славився великою кількістю церков і неймовірно затишною атмосферою. Саме тому це місто є одним з найкращих напрямків, де можна зустріти Великдень. Тут є Успенський собор Єлецького монастиря, Іллінська церква, Борисоглібський собор, Свято-Троїцький собор.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Ті, хто планує мандрівку завчасно зможуть обрати для себе ідеальний маршрут на Великдень.