Що подивитись в Сумах

sumi_panorama

Місто Суми доволі рідко стає серцем туристичного маршруту. Мандрівники переважно обирають більші міста, такі як: Львів, Київ, Одеса, Дніпро тощо. Втім, не варто думати, що в Сумах немає на що подивитись. Навпаки, попри свою компактність, це містечко містить чимало секретів та цікавих місцин. Тож що подивитись в НЕсумних Сумах?

1. Полювання на мурали

Мурали стали невіддільною частинкою сучасної культури. Художники створюють справжні шедеври на стінах, що не може не вражати. В Сумах можна знайти чимало муралів навіть в найбільш неочікуваних місцях. Маленький непримітний провулок? Центральна вулиця міста? Житловий будинок? Та запросто.

Найвідомішим муралом в Сумах вважають «Джоконду». Це репродукція оригінальної картини Леонардо да Вінчі, до назви якої скромно дописали “сумська”. Окрім неї можна знайти «Поцілунок» Густава Клімта, роботу, натхненну картиною Рене Магрітта «Син людський», і багато чого іншого. Тож в Сумах є, що подивитись, потрібно лише знати, де шукати. 😉

Подібна розвага стане до душі поціновувачам мистецтва та креативних світлин.

2. Шматочок Лувру на цвинтарі

Поїхати в Париж — це справа доволі недешева. Однак ви можете зекономити свої гроші просто придбавши квиток до Сум. На центральному міському кладовищі ви зможете побачити та доторкнутись до шедеврів французької скульптури — пам’ятників «Ангел» та «Голгофа». Їх створив французький скульптор Аристид Круазі на замовлення мецената Івана Харитоненка, який вклав чимало сил і грошей у розвиток Сум.

Цікавий факт: дублікати цих скульптур можна побачити в Луврі. Іншими словами, в Сумах ви знайдете оригінали!

3. Прогулянка на катамарані

Не можна говорити про Суми, й не згадати річку Псел. Вона протікає через все місто та область, тож є доволі популярною серед містян та гостей міста. Один із найбільш романтичних варіантів побачень — це прогулянка на катамарані по Пслу. Це ідеальна можливість подивитись на Суми з іншого ракурсу та насолодитись краєвидами.

4. Дитячий парк «Казка»

Цей варіант підійде не тільки тим, хто їде з дітьми. Навіть дорослим буде цікаво завітати в 5D-кінотеатр, поїсти солодкої вати, покататись на екстремальній каруселі та відчути на собі силу сумських “американських гірок”. На додачу, ви можете подивитись різні вінтажні скульптури казкових героїв та зануритись у дитинство.

5. Соборна вулиця

sumi_sobor

Соборна вулиця, або як її називають в народі — Сотня, є центром міста. Неможливо уявити подорож до Сум без романтичної прогулянки цією вулицею. Вона простягається в історичному районі Сум, і тут точно є на що подивитись. Наприклад, тут височіє Спасо-Преображенський собор, один із найпопулярніших у Сумах. Крім цього, Сотня просто-таки всіяна затишними кафешками, де можна чудово провести час ввечері. А ще, прогулюючись цією вулицею, ви можете знайти декілька муралів і зробити класні фото.