Найкрасивіші ратуші Львівщини

Львівська ратуша

lvivska_ratusha.jpg (91.3 Kb)

Львівська ратуша знаходиться в центральній частині Львова на площі Ринок. Ратуша протягом всього часу існування була адміністративним будинком, де перебувала центральна міська влада Львова. В теперішній час є резиденцією Львівської міської ради.

Ця пам’ятка архітектури має національне значення і належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Висота вежі складає 65 метрів і є найвищою в Україні.

Белзька ратуша

belz_ratusha.jpg (63.04 Kb)

Белзька ратуша – це приміщення міської ради міста Белз в Сокальському районі. Незважаючи на те що ратуша розташована в центрі міста, проте не на центральному майдані площі Ринок. Вона знаходиться на бічній вулиці бо була перебудована з відновленої вежі-дзвіниці та частини колишнього монастиря домініканців.

Сокальська ратуша

sokalska_ratusha.jpg (74.46 Kb)

Сокальська ратуша також є адміністративним приміщенням міста Сокаль.

Ратуша збудована на початку XX ст. і розташована у центрі міста, на колишньому Ринку, площа Січових Стрільців.

Самбірська ратуша

sambirska_ratusha.jpg (84.2 Kb)

Самбірська ратуша є пам'яткою архітектури XVII-XIX ст. загальнодержавного значення у місті Самборі Львівської області і традиційно тут працює міська Рада народних депутатів та голова міста.

Ратуша розташована в центрі міста, а саме, на центральному майдані, на площі Ринок,1.

Рудківська ратуша

rudkivska_ratusha.jpg (126.09 Kb)

Рудківська ратуша служить приміщенням міської ради в також розташована на центральній площі міста, а саме, пл. Відродження, 1-А. Ратуша була збудована в кінці XIX — на початку XX ст.

Ратуша не відзначається багатством елементів декору, тому виглядає масивною і навіть строгою. Проте силует будівлі дещо пом'якшується завдяки хвилястому парапету, розміщеному по периметру даху.

Нині ратушу використовують за її прямим призначенням — у ній на другому поверсі розміщена Рудківська міська рада. На першому поверсі міститься кілька установ та крамниць.

Новоміська ратуша

novomiskaratusha.jpg (83.32 Kb)

Новоміська ратуша є колишнім приміщенням міської ради, раніше містечка, тепер села Нове місто. Ратуша була збудована у 1910 році у стилі модерн на місці старої дерев'яної ратуші.

У червні 2010 року новоміська ратуша отримала статус пам'ятки архітектури та охороняється Законом України. Новоміська ратуша унікальна тим, що є однією з небагатьох ратуш в Україні, побудованих у стилі модерн.

Дрогобицька ратуша

drogobychratusha.jpg (62.71 Kb)

Дрогобицька ратуша є також адміністративною будівлею, де знаходиться міська рада.

Дрогобицька ратуша як і інші має свою історію. З середини XIV ст. місто в складі земель Східної Галичини потрапило під владу шляхетської Польщі. У 1422 р. місту Дрогобич надано магдебурзьке право, підтверджене в 1460 році королем Казимиром IV і виникла потреба у будівлі міської ради. Саме тому було збудовано спершу дерев’яну ратушу а потім з цегли, на три поверхи висотою близько 45 метрів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Це далеко не повний перелік ратуш, на які варто звернути увагу проїжджаючи чи відпочиваючи в місті.


Підтримайте Svitom.info! Become a Patron!