Найбільш відомі лижні курорти України

В Україні є безліч курортів, які пропонують свої послуги туристам, проте є кілька таких, які особливо запам’ятались відвідувачам. Найбільш відомими лижними курортами є Буковель, Славське і Драгобрат.

bukovel

Буковель – найбільший гірськолижний курорт України

Розташований неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Найвища точка курорту — г. Довга — 1372 м. Буковель розташований на п’яти горах: Довга (1372 м), Буковель (1127 м), Бульчиньоха (1455 м), Бабин Погар (1180 м), Чорна Клева (1241 м). Завдяки цьому курорт має більш ніж 53 км трас всіх рівнів складності. Сезон триває з кінця листопада до середини або кінця квітня. В 2012 році Буковель було визнано найбільш швидкозростаючим гірськолижним курортом світу.

Гірськолижний та SPA курорт у Карпатах «Буковель» не потребує реклами. Адже щороку курорт збирає шукачів пригод не лише з України, але й з-за кордону. Тут завжди різноманітно й цікаво.

slavske

Славське — карпатський зимовий курорт

Селище міського типу у Сколівському районі Львівської області Славське відоме від початку 19 сторіччя. Гори Тростян і Високий Верх захоплюють як любителів так і професійних лижників. Крім того гора Погар, Кремінь та Менчіл дозволить отримати перший досвід катання, хоча тут також є особливі спуски для фахівців.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Основними лижними трасами в Славську є: Гора Тростян (1235 м) — найвідоміший комплекс серед любителів та професіоналів лижного виду спорту; Гора Погар (857 м) — порівняно невеличка гора, працює двохмісний крісельний підйомник, розташована недалеко від самого містечка, поблизу розташовано кілька барів. На Погарі ще у 1896 році, за Австро-Угорщини, був збудований перший у Славському підйомник на кінній тязі. Гора Кремінь — на горі розташовані «Політех» і «ФМІ» — найлегші та найпологіші траси, розташовані близько від містечка; Гора Менчіл (Варшава) — гора поблизу села Грабовець, де є низькі ціни на витяги та житло. На початку траси знаходиться досить полога смуга, де можуть тренуватись недосвідчені лижники, існує декілька варіантів спуску, серед яких — по трубі.

dragobrat

Зимовий курорт у долині Драгобрат вважається найвищою лижною базою в Україні, а також однією з візитних карток Закарпатської області

Тут є бугельні та крісельні підйомники, мультиліфти, окремі гірськолижні комплекси і незвичайна дорога нагору. На Драгобрат їдуть лише ті туристи, які не лякаються природних перешкод. Підковоподібне розташування гір цієї частини Свидівецького масиву надає туристам унікальні природні умови і забезпечує постійне снігове покриття з листопада по травень.

Зі схилів долини можна побачити незабутні краєвиди на найвищий масив Українських Карпат — Чорногору, видно вершини: Говерли (2061 м) і Петроса (2020 м). З іншої сторони видно найвищі хребти Ґорґан — Довбушанку (1754 м), Синяк (1662 м) та інші.